Aktualności wróć do listy
19.04.2022

Radiowe Listy Przebojów: FEST Lista Przebojów

Listy przebojów wciąż należą do ulubionych, wyczekiwanych przez miłośników muzyki, ale też przez samych Artystów audycji radiowych (i nie tylko – ale skupmy się na radiach). Tym razem nieco o Liście Przebojów Radia FEST.
Radio FEST obecnie wyróżnia się na tle innych stacji radiowych tym, że na Antenie popularnej rozgłośni usłyszeć można aż 2 szlagierowe listy przebojów (nie wspominając już o obecnej od niedawna RetroLiście). Skupmy się jednak na FEST Liście Przebojów, której podsumowanie możemy usłyszeć na Antenie w każdą sobotę od godziny 16:00. Wśród obecnie emitowanych Radiowych List Przebojów, jest to audycja z najdłuższą historią – z krótką przerwą emitowana jest od początku istnienia Radia FEST. Lista ma zdecydowanie charakter szlagierowy, choć czasami przewijają się w niej pojedyncze propozycje z nurtów typowo popowych lub disco-polowych.
Na notowanie FEST Listy Przebojów składa się top 15-stka oraz propozycje (5-6 utworów). Głosujemy tu za pośrednictwem strony internetowej bądź drogą SMS-ową. Szczegóły znajdziemy na stronie internetowej Radia FEST. Audycja ma charakter interaktywny, od czasu do czasu głosujący mają szansę wygrać jakąś nagrodę.
Na przestrzeni lat formuła listy podlegała subtelnym metamorfozom (szczególnie jeśli chodzi o formułę wyłaniania propozycji do Listy), niemniej trzon programu pozostaje bez zmian.
Listę prowadzi Prezenter prowadzący sobotnie popołudniowe pasmo – przeważnie jest to Marcin Janota lub Adrian Klimala. Panowie zawsze przemycają w Liście sporą dawkę humoru oraz energii – idealną na sobotnie popołudnie.
Rewia Gwiazd Śląskich Przebojów na Dzień Matki - Ruda Śląska-Bielszowice
Kto obchodzi Urodziny w czerwcu?
Kto obchodzi Urodziny w czerwcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Tomasz CalickiCzy uwierzysz
2.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
3.
Izabela FojcikTańczyć, marzyć, kochać
4.
Ewa CzajkaNajlepszy czas
5.
Proskauer EchoDziękuję Ci, że jesteś tu
6.
Paweł GołeckiZłoty warkocz
7.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów
8.
Tim FabianZabiorę Ciebie do gwiazd
9.
Krzysztof PietrekZa wszystkie nasze dni
10.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
11.
StachDobry gest
12.
Mariusz KalagaLata mijają
13.
MagdaLiczi
14.
Piotr OlszewskiTy Ślązoczka, ja z Sosnowca
15.
AlinaNasz czas

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Tacie [głosujemy raz na dobę]