Aktualności wróć do listy
20.11.2022

Romantyczna jesień w piosenkach cz.2

Jesień dla wielu Twórców piosenek i Artystów jest wyjątkowo inspirująca. Nie dziwi fakt, że również w repertuarze Gwiazd Śląskiej Sceny znajdziemy sporo kawałków opowiadających o jesieni.
Nie będziemy zbyt odkrywczy, gdy stwierdzimy, iż tematem większości piosenek jest miłość. Jak się okazuje nawet, gdy utwory dotyczą jesieni, ta pora roku stanowi jedynie tło do innej opowieści – o życiu czy miłości.
Skoro mowa o jesiennych romantycznych piosenkach, z pewnością przypomnieć należy propozycję Bernadety Kowalskiej i PrzyjaciółJesienna miłość. Piękna ballada opowiada o uroku miłości w różnych porach roku. Ta jesienna jest jednak szczególna… Piosenka nie doczekała się niestety teledysku, a jedynie nagrania do jednego z programów telewizyjnych.
Bardzo romantyczna jest również propozycja Pawła GołeckiegoJesienne liście. Tu również jesień i jej urok stały się jedynie pretekstem do pięknej opowieści o miłości oraz o życiu i upływającym czasie, a może raczej miłości trwającej wbrew upływającemu czasowi, zmianom świata wokół. Choć piosenka liczy sobie już wiele lat, niestety nie doczekała się teledysku.
No i na koniec zostawiliśmy chyba jeden z najbardziej rozpoznawalnych jesiennych hitów… Wielki przebój Damiana HoleckiegoZłote kasztany, z którym tygodniami nie schodził z czołówek list przebojów. to kolejna opowieść, w której jesień tak naprawdę stanowi tylko tło, pretekst do opowieści o miłości, uczuciu, które swój rozkwit przeżywało właśnie jesienią. Oczywiście piosenka doczekała się też świetnego teledysku, który chyba należy do najbardziej rozpoznawalnych propozycji naszej Sceny.
 
Kto ma Urodziny w listopadzie?
Kto ma Urodziny w listopadzie?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Edek DworniczekMoja nadzieja
2.
Tomasz CalickiCzy uwierzysz
3.
Ewa CzajkaNajlepszy czas
4.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
5.
Izabela FojcikTańczyć, marzyć, kochać
6.
Golden MixTyle chwil przed nami
7.
Wesoła BiesiadaDziołcha ze Śląska
8.
Chris OxforduoW sercach miłość gra
9.
Kobiety na WalizkachWschody i zachody Słońca
10.
Krzysztof PietrekZa wszystkie nasze dni
11.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
12.
Dawid JaniakApetyt na życie
13.
StachAnioł do poduszki
14.
MagdaLepiej być niż mieć
15.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów

Sonda

Wybierz najlepszą piosenkę z pięknym kobiecym imieniem cz.3 [głosujemy raz na dobę]