Aktualności wróć do listy
14.10.2017

Śląskie Gwiazdy wśród Nauczycieli

14. dzień października, to Święto Edukacji Narodowej, czyli tzw. Dzień Nauczyciela.
Oczywiście z tej okazji wszystkim Nauczycielom składamy najserdeczniejsze życzenia. Przy okazji pamiętamy, że wśród Gwiazd Śląskiej Estrady nauczyciel stanowią naprawdę sporą grupę.
Tematowi temu poświęciliśmy spory artykuł w ubiegłym roku. Tym razem postaramy się więc streścić. O ile to możliwe, gdyż wśród naszych muzycznych idoli jest minimum kilkunastu nauczycieli.

W szkole i przedszkolu

Podobnie jak w ubiegłym roku zaczniemy od nauczycieli szkolnych oraz przedszkolnych. Wśród najpopularniejszych śpiewających nauczycieli wymienić chyba należy Waldka Kołaczyka i Krysię Dubik z Zespołu Duo Fenix – którzy od lat łączą swoją pasję muzyczną z pracą w szkole (ucząc przedmiotów niekoniecznie muzycznych).
Również nauczycielem jest Ryszard Zawadzki z Zespołu De Silvers, który od lat pracuje w jednej z chorzowskich szkół średnich. Kolejnymi bardzo znanymi nauczycielkami są Kola i Jula – czyli Kornelia Maroszek i Justyna Sosna. Obie piękne Panie od lat pracują z najmłodszymi Dziećmi w szkole podstawowej.
Nauczycielem muzyki (podobno bardzo wymagającym ;) ) jest też Robert Kier – lider Zespołu Kiersi. Nauczycieli nie brak też w Zespole Kamraty – zarówno Agnieszka Jabłonka i Agnieszka Sus od wielu lat są nauczycielkami szkolnymi. 14. października zapewne hucznie świętują też Andrzej Kocyba i Marcin Ochojski z Kapeli ze Śląska im. Józefa Poloka. Nauczycielem z wieloletnim stażem (a nawet dyrektorem Szkoły Muzycznej) jest też Jan Maliński z Gangu Marcela.
Wśród nauczycielskiego Gwiazdozbioru nie możemy też pominąć Doroty Pacholarz (Arkadia Band), która przez wiele lat uczyła muzyki młodzież gimnazjalną. Nauczycielami są też Rafał Lincner, Zbyszek Nowakowski z De Facto, czy Anna Piech (bardziej znana jako Anna P.). Emerytowane Nauczycielki (i to aż 4) wchodzą w skład Zespołu Sonitus. Przygodę z pracą jako nauczyciel szkolny przeżył też znany Satyryk i autor tekstów – Marian Makula.
Nauczycielkami z ogromna pasją są też sympatyczne Panie z Chorzowa Batorego, czyli Duet Hajdulki (Agata Gruszka-Zorychta oraz Sandra Grzybek). Obie Panie obecnie są nauczycielkami przedszkolnymi. Kolejną bardzo utalentowaną muzycznie nauczycielką jest Kasia z Zespołu Ed-Ka, która jest nauczycielką przedszkolną.

Poza szkołą

Również w innych placówkach nie brakuje nauczycieli, którzy z powołaniem realizują swoja misję. Wspomnieć tutaj należy niewątpliwie Wiktora Trojanowskiego, który od wielu lat uczy muzyki w Domu Kultury, jak też poświęca czas niepełnosprawnym w ramach warsztatów zajęciowych.
W domu kultury pracuje Janusz Bacik z Zespołu Avista, który również ma okazję pracować z młodymi, uzdolnionymi muzycznie osobami – uczy gry na instrumentach, działa też w studiu nagrań. Bardzo zaangażowany w pracę z młodzieżą i ich rozwój muzyczny jest Karol Hadrych. Artysta pracuje w domu kultury, ale też prowadzi młodzieżowy Zespół, który odnosi liczne sukcesy w konkursach. Kolejną Gwiazdą muzyki pracującą z młodzieżą jest Jakub Zorzycki z zespołu Kiersi, który od lat opiekuje się (jako kierownik) znanym Zespołem Pieśni i Tańca Mały Śląsk z Radzionkowa. W Domu Kultury muzyki uczy też znana z Zespołu Happy Folk Katarzyna Szymura.
Muzyki uczy też Mateusz Troll – lider Zespołu Mateusz Troll i Przyjaciele, który m.in. uczy gry na instrumentach klawiszowych. Nauczycielem (który jednak nie pracował w szkole) – jest też Mariusz Kalaga. Niemniej Artysta przez wiele lat pracował w Domu Kultury w Dąbrowie Górniczej.
Wśród sympatycznych nauczycielek muzyki w domach kultury musimy też wspomnieć o Marzenie Woźniak i Ali Cedziło ze Szlagier Maszyny. Obie Panie od lat pracują w jednym z Katowickich Domów Kultury. Pracy z dziećmi (w domu dziecka) poświęca się też Tomek Miś z zespołu Jinks.
Kto fajruje we wrześniu?
Kto fajruje we wrześniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
AvistaRytm naszych serc
4.
StachSłona łza
5.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
6.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
7.
FrejeLetni czas
8.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
9.
Tim FabianMój Aniele
10.
WeronikaTotalny luz
11.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
12.
Mona LisaSilna jak lew
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
BetiBerPamiętnik
15.
Beata MichalskaTo Ty znalazłeś mnie

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z mostem cz.2 [głosujemy raz na dobę]