Aktualności wróć do listy
01.12.2019

Telewizyjne listy przebojów

Dla wszystkich miłośników przebojów z naszego regionu jednymi z najciekawszych audycji telewizyjnych są listy przebojów. Poświęćmy im nieco uwagi.
Bezapelacyjnie najdłużej emitowaną w naszych mediach listą przebojów jest Lista Śląskich Szlagierów – od niedawna występująca raczej pod nazwą LSS Szlagierowo. Lista emitowana jest od ponad 11 lat, niedawno świętowała 600. notowanie. Producentem i pomysłodawcą programu jest Jan Musialik i firma Probox, obecnie program prowadzi Sebastian Mierzwa. Listę możemy oglądać w Telewizji NTL czy na kanale Youtube. Poza notowaniem top 10-tki, w niedzielnym finale listy często pojawiają się goście.
Kolejną popularną listą przebojów jest Szlagierowa Lista TVS, również emitowana w niedziele. Oczywiście w tym przypadku producentem jest TVS, program prowadzi od niedawna Jacek Swoboda (skądinąd Dyrektor Programowy TVS). Program emitowany jest od 3,5 roku. Co tydzień prezentowana jest top 13-stka, w każdym notowaniu obowiązkowo pojawiają się też Goście. Piosenki, które 5 razy zajmą 1. miejsce, automatycznie przechodzą do głosowania na Przebój Roku.
Trzecią – najmłodszą – listą przebojów, jest Szlagieromania emitowana na antenie TVT. Producentem jest firma Projektomania z Marcinem Skalskim na czele. W każdą niedzielę prezentowana jest top 20-stka. Finał emitowany jest w każdą niedzielę. Listę od samego początku prowadzą Claudia i Kasia Chwołka.
Kto świętuje w lutym?
Kto świętuje w lutym?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian Holecki i TacjanaThe Prayer
2.
De Silvers i GiszowanieTo nasz Giszowiec
3.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
4.
Danuta WiśniewskaCenne słowa trzy
5.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
6.
Zbyszek LemańskiZapraszam Cię na taras
7.
Ewa CzajkaJedna chwila z Tobą
8.
Adam HertzŚląsk, kawa i Ty
9.
Teresa WernerCzas na szczęście
10.
StachSłona łza
11.
OxforduoFajnie, że Cię znam
12.
Duet KaroTo nie moja wina
13.
Kasia PiowczykJeśli tylko
14.
Darek NowickiŻółte tulipany
15.
SonitusJuż nie tańczę dla Ciebie