Aktualności wróć do listy
03.12.2017

Telewizyjne listy przebojów: Szlagieromania

W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy nowy (co prawda dosyć krótki), ale jednak cykl – o telewizyjnych Listach Przebojów poświęconych Śląskim Hitom. Czas na słów kilka o nowej Liście.
O ile ostatnio sporo uwagi poświęciliśmy Liście Przebojów, która jest chyba audycją z najdłuższym stażem w naszych mediach. Tym razem czas na kilka słów o zupełnej nowości – programie Szlagieromania, emitowanym na antenie Telewizji TVT Rybnik.
Nowa Lista Przebojów swoją premierę miała we wrześniu tego roku. Producentem programu jest Wydawca i Producent Marcin Skalski i Jego Firma Projektomania. Program oglądać możemy zarówno w telewizji, jak też w Internecie, na kanale ZnanyArtysta.pl, na Youtube.
Program prowadzi popularny Duet Śląskich Artystek – czyli Claudia i Kasia Chwołka. Chyba jest to pierwsza telewizyjna lista przebojów prowadzona przez Duet Matki i Córki. Oczywiście całość – jak na ten Duet przystało – prowadzona jest w gwarze śląskiej.
W ramach każdego notowania prezentowane jest główne notowanie (15 piosenek – jak na razie dosyć dynamicznie zmieniających swoje pozycje w Liście), jak też kilka propozycji. Propozycje do Szlagieromanii zobaczyć możemy też w tygodniu. Główne notowanie zobaczyć możemy w telewizji w każdą niedzielę.
Z ciekawostek możemy dodać, że w przypadku Claudii Chwołka, prowadzenie Listy nie jest telewizyjnym debiutem – młoda Artystka miała okazję przez rok współprowadzić w tej samej Telewizji koncert życzeń Niedziela po naszymu.
Kto świętuje w sierpniu?
Kto świętuje w sierpniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
2.
AvistaRytm naszych serc
3.
Damian HoleckiOna i ja
4.
FrejeLetni czas
5.
Darek NowickiŻółte tulipany
6.
StachSłona łza
7.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
8.
Tim FabianMój Aniele
9.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
10.
Śląscy Kowboje - Stach & ChrisCantry na działce
11.
WeronikaTotalny luz
12.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
13.
Ania i KarolMuzyka ma magiczną moc
14.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
15.
Zespół Ed-KaLepsze dni

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z udziałem dzieci [głosujemy raz na dobę]