Aktualności wróć do listy
10.12.2017

Telewizyjne listy przebojów: Szlagierowa Lista TVS

Czas na dalszy ciąg naszego cyklu o telewizyjnych Listach Przebojów. Tym razem słów kilka o Liście Przebojów emitowanej na antenie Telewizji TVS.
Była już Lista Przebojów z najdłuższym oraz z najkrótszym stażem w mediach. Teraz czas na środkową – pod względem stażu, obecnie bardzo popularną listę, czyli Szlagierową Listę TVS.
Audycja emitowana jest w TVSie od niespełna 1,5 roku (lipiec 2016) – kiedy to, po niecodziennej formie wyboru Prowadzącej (castingi emitowane w TVS), wystartowała nowa Lista TVSu. Producentem Listy jest sama telewizja TVS, z założenia Lista otwarta jest na Artystów z różnych Wydawnictw. Program oglądać możemy w Telewizji TVS oraz na stronie Telewizji Silesia.
Program prowadzi Agnieszka Strzelczyk (znana też z Anteny Radia Silesia), choć zdarzyło się kilka odcinków prowadzonych w duecie przez Agnieszkę oraz Marka Szołtyska.
W każdym odcinku prezentowana jest główna 10-tka, propozycje oraz piosenki z poczekalni. Co tydzień w programie pojawiają się też Goście (najczęściej 2 Artystów – często prezentujących swoje nowości). Od stycznia tego roku listę wzbogacono o nowy element czyli niejako eliminacje do Przeboju Roku – piosenki, które 5 razy goszczą na 1. miejscu Listy już nie są emitowane w Liście, ale stają się kandydatami do Przeboju Roku. Rozstrzygnięcie Plebiscytu odbędzie się pod koniec grudnia.
Szlagierowa Lista współpracuje z Szlaglistą Radia Silesia – co tydzień podawane są informacje o bieżącej sytuacji w Radiowej Liście, a z kolei na antenie Radiowej w podsumowaniu tygodnia pojawia się informacja o ostatnim notowaniu Listy Telewizyjnej.
Kto świętuje w sierpniu?
Kto świętuje w sierpniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
2.
AvistaRytm naszych serc
3.
Damian HoleckiOna i ja
4.
FrejeLetni czas
5.
Darek NowickiŻółte tulipany
6.
StachSłona łza
7.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
8.
Tim FabianMój Aniele
9.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
10.
Śląscy Kowboje - Stach & ChrisCantry na działce
11.
WeronikaTotalny luz
12.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
13.
Ania i KarolMuzyka ma magiczną moc
14.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
15.
Zespół Ed-KaLepsze dni

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z udziałem dzieci [głosujemy raz na dobę]