Aktualności wróć do listy
15.04.2021

Ulubione miejsca naszych Artystów do realizacji teledysków: Pustynia Błędowska

Choć pięknych miejsc w naszym Kraju, w tym na południu Polski jest mnóstwo, są miejsca, które jak magnez przyciągają realizatorów teledysków i nasze Gwiazdy. Niewątpliwie jednym z takich miejsc jest legendarna Pustynia Błędowska.
Jak już wiele razy wspominaliśmy, nagranie odpowiedniego teledysku często stanowi klucz do sukcesu piosenki. Doskonale zdają sobie z tego sprawę Twórcy teledysków oraz Artyści. Trudno się dziwić, że miejscem coraz częściej pojawiającym się w teledyskach naszych Gwiazd jest jedyna w Polsce… pustynia. Mowa oczywiście o Pustyni Błędowskiej.
Pustynia Błędowska zlokalizowana jest na pograniczu Śląska, Zagłębia i Małopolski – obecnie to niewielki obszar w wymiarach ok. 10 km na 4 km. To teren o niezwykle barwnej historii – na początku XX wieku i podczas I i II wojny światowej mieścił się tam poligon. Dawniej Pustynia zajmowała znacznie większy obszar, niemniej teren coraz bardziej zarasta drzewami. Od kilku lat podjęto działania mające chronić pustynny krajobraz.
Pierwszymi Artystami, którzy postanowili zrealizować teledysk w tej iście egzotycznej scenerii był – słynący z niezwykle efektownych videoclipów – Zespół Happy Folk. Mowa oczywiście o piosence Gwiazda Miłości – pochodzącej z czwartego krążka Zespołu. Spoglądając na teledysk trudno domyślić się, że zdjęcia powstały w Polsce, a całość klimatem zdecydowanie przypomina teledyski światowych gwiazd muzyki. Za realizację teledysku odpowiada Grzegorz Knapek.
Sceneria Pustyni Błędowskiej stała się rok później również planem teledysku Ani i Karola – mowa o rytmicznej piosence Muzyka ma magiczną moc. Tym razem sama pustynia została właściwie słabiej wyeksponowana – gdyż z założenia miała chyba przywoływać skojarzenia raczej z południową Europą lub Ameryką Środkową, co sugeruje już klimat piosenki oraz towarzyszące Duetowi Tancerki. Większość zdjęć powstała na pomoście widokowym (znanym jako "róża wiatrów").
W 2020 roku Pustynia Błędowska stała się planem teledysku aż dwóch teledysków Artystów związanych z naszą sceną. Pierwszym z nich jest nieco zaskakujący projekt utworzony z inicjatywy Jacka Swobody – mowa o grupie Artystów wykonujących swą wersję hitu Zespołu The Beatles Let It Be. W piosence i clipie wzięli udział Zbyszek Lemański z Córkami (Amelką i Emilka), od dawna nie widziany Zespół HaNuta, Michalina Starosta z Januszem Drewniokiem, Kasia Piowczyk i Milla oraz oczywiście sam Jacek Swoboda. Całość wypadła całkiem oryginalnie.
Najwyraźniej Pustynia Błędowska głęboko zapadła w serce biorącej udział we zwmiankowaym projekcie Milli. Młoda Wokalistka postanowiła powrócić w niezwykłe miejsce, tym razem, by nagrać większość zdjęć do swojej autorskiej piosenki To jest muzyka. Tutaj również widoczne są inspiracje teledyskami zachodnich gwiazd piosenki. realizację clipu zajęła się firma MM Media.
Kto ma Urodziny w maju?
Kto ma Urodziny w maju?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Kasia ESBeztroskie lata
2.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
3.
Ewa CzajkaPokochaj mnie
4.
Stach i MagdalenaTysiąc róż Ci podaruję
5.
Teresa WernerBawmy się
6.
Izabela FojcikMam w Tobie miłość
7.
Krzysztof PietrekProste słowa dwa
8.
Aga i PiotrChcę oglądać z Tobą Świat
9.
Wesoła BiesiadaUśmiechnij się!
10.
Marta Skarba - WitaminaKochaj, całuj, przytul
11.
Proskauer EchoMoi Rodzice
12.
Marta Hawrot (Marta Oxforduo)Dream Of My Life
13.
Michalina StarostaPo siódme
14.
HarmonicZ Tobą na zawsze
15.
De SilversOcean łez

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Matce cz.1 [głosujemy raz na dobę]