Aktualności wróć do listy
11.09.2021

Urok lata w piosenkach cz.2

Choć wakacje za nami, lato trwa nadal – ostatecznie jesień witamy dopiero 23 września. Dlatego my trzymamy się letnich klimatów i przypominamy Wam najciekawsze piosenki o lecie z repertuaru naszych Gwiazd.
Niewątpliwym specjalistą od wakacyjnych, bardzo letnich propozycji jest też Zespół Karpowicz Family. Większość piosenek Zespołu utrzymanych jest w brzmieniach latino – zdecydowanie kojarzących się z wakacjami. Również tematyka piosenek oraz teledysków często dotyczy lata i wakacji. Poczynając od legendarnego hitu A kuku (w obu wersjach), przez Lecę szkoda mi lata, Ra ra ra, aż po hity jak Kolorowe plaże czy Chorwacja.
Zdecydowanie letnie klimaty są bardzo bliskie Zespołowi Dynamic – co znajduje odzwierciedlenie w sporej liczbie piosenek Zespołu oraz teledyskach (zdecydowana większość ma bardzo letni, wakacyjny charakter). Samym wakacjom poświęcony jest wspólny utwór z Zespołem Avista – Takie wakacje kocham. Wśród hitów wspomnieć można też choćby utwór Nie kryj się słoneczko.

Energetyczną piosenkę o lecie ma też w repertuarze Ania Matuszczyk. Młoda Artystka swój pierwszy clip nagrała właśnie do piosenki Latem cieszmy się. Jak sam tytuł wskazuje to typowa letnia propozycja.
Piosenki o lecie znajdziemy też w repertuarze choćby Ewy Kopczyńskiej – dodajmy, że do piosenki powstał również rewelacyjny clip – czy Zespołu Eliot (do piosenki również powstał clip). Propozycję o lecie (Lato ze snów) ma w repertuarze również Mariusz Doroz. Dodajmy, że do piosenki powstał też bardzo wakacyjny clip – bardzo, gdyż zdjęcia powstały po prostu podczas wakacji Mariusza.

 
Kto świętuje we wrześniu?
Kto świętuje we wrześniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Izabela FojcikMam w Tobie miłość
2.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
3.
Kasia ESBeztroskie lata
4.
Stach i MagdalenaMam Cię dość
5.
Ewa CzajkaPokochaj mnie
6.
AvistaOczarowałaś mnie
7.
Aga i PiotrChcę oglądać z Tobą Świat
8.
Krzysztof PietrekProste słowa dwa
9.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
10.
Marta Skarba - WitaminaKochaj, całuj, przytul
11.
Frela BlueWracom nazot
12.
Teresa WernerBawmy się
13.
Leszek i Monika FilecMuzyczny klucz
14.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów
15.
Dominika i Janusz ŻyłkaPamiętam, do Ciebie szłam

Sonda

Wybierz najlepszą piosenkę lata 2021 [głosujemy raz na dobę]