Aktualności wróć do listy
14.09.2021

Urok lata w piosenkach cz.3

Choć wrzesień w pełni, wciąż trwa kalendarzowe lato, a my chcemy się jeszcze nacieszyć tą piękną porą roku… Przypominamy więc piosenki o lecie z repertuaru naszych Gwiazd.
Pory roku zdecydowanie często stają się też tematem piosenek Bernadety Kowalskiej i Przyjaciół. Oczywiście znajdzie się też propozycja poświęcona latu – Ja kocham lato, czyli przebój sprzed ładnych paru lat, do którego powstał też bardzo wakacyjny teledysk w miłej dla oka scenerii Starego Olesna.
Przebój o lecie ma też w repertuarze Rafał Lincner – mowa o bardzo fajnym kawałku Przepis na lato, do którego powstał też ciekawy teledysk. Całość jest bardzo wakacyjna i przepełniona humorem.
Temat lata pojawia się też w twórczości Zespołu Happy Folk. Oczywiście jako pierwszy nasuwa się hit Gdy słońce świeci chce się żyć, do którego powstał też bardzo fajny, wakacyjny teledysk. Letnie wątki pojawiają się jednak w większej ilości piosenek, jak choćby Lody dla ochłody.
Skoro mowa o słońcu, to właśnie letnie słońce stało się tematem bardzo letnich przebojów Zespołów New For You (Słoneczko hej), Andiego i Lucii (Źle gdy słońce śpi), Piotra Fesztera (Słońce i Ty), czy Kasi Matejczyk (W stronę słońca oraz Namaluję słońce), choć w gruncie rzeczy w tych dwóch przypadkach słońce i lato są tylko pretekstem do piosenki o miłości czy o życiu. Do piosenek Piotra Fesztera i Zespołu New For You powstały też bardzo fajne clipy.
Kto świętuje we wrześniu?
Kto świętuje we wrześniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Izabela FojcikMam w Tobie miłość
2.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
3.
Kasia ESBeztroskie lata
4.
Stach i MagdalenaMam Cię dość
5.
Ewa CzajkaPokochaj mnie
6.
AvistaOczarowałaś mnie
7.
Aga i PiotrChcę oglądać z Tobą Świat
8.
Krzysztof PietrekProste słowa dwa
9.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
10.
Marta Skarba - WitaminaKochaj, całuj, przytul
11.
Frela BlueWracom nazot
12.
Teresa WernerBawmy się
13.
Leszek i Monika FilecMuzyczny klucz
14.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów
15.
Dominika i Janusz ŻyłkaPamiętam, do Ciebie szłam

Sonda

Wybierz najlepszą piosenkę lata 2021 [głosujemy raz na dobę]