Aktualności wróć do listy
19.11.2020

W innym kierunku i nurcie

Jakiś czas temu wspominaliśmy o Artystach związanych w jakiś sposób z naszym Rynkiem lub przynajmniej wywodzących się z niego, którzy jednak poszli w innym kierunku. Tendencja ta nasiliła się zdecydowanie w ostatnim czasie, niemniej tak naprawdę przykłady możemy znaleźć już od dłuższego czasu…
Skoro mowa o Artystach, którzy pierwsze kroki stawiali na Śląskiej Scenie, a potem podryfowali w innym kierunku, wspomnieć należy również kilka innych młodych Artystek…
Kolejną wokalistką, która stawiała pierwsze kroki na naszej Scenie jest Jesika. Artystka (może poza jedną piosenką) właściwie nigdy nie wykonywała piosenek o charakterze szlagierowym, oscylując pomiędzy popem, disco i głównie disco-polo, swego czasu odnosząc na scenie disco spory sukces. Artystka również przez cały czas oscyluje między różnymi gatunkami, niemniej zdecydowanie współczesne popowe ballady oraz brzmienia disco-polowe są Jej najbliższe.

Również na szlagierowej scenie pierwsze kroki stawiała swego czasu Nadia, mając na koncie kilka przebojów (Jeszcze tak mało wiem). Artystka po kilku latach postawiła jednak na brzmienia dance, disco, elektropop i nawet muzykę klubową – generalnie wszystko ze sporą dawką elektroniki i bardzo nowoczesnych dźwięków. Niemniej od czasu do czasu Nadia nagrywa też kawałek w klimatach bardziej szlagierowych – tym samym nie odcinając się całkowicie od naszego rynku.

Wspomnieć tu należy też Wokalistkę, która ma na swoim koncie kilka hitów, choć ostatnio niestety trochę zniknęła ze sceny. Mowa o Martynie. Piękna Wokalistka wiele lat temu podbiła media 2 hitami w klimatach dancowo-szlagierowych – Chcę się bawić oraz Bo ja to lubię. Po ich sukcesie na dłuższy czas zniknęła z mediów, by powrócić po kilku latach z 2 pięknymi balladami w stylu typowo popowym (że tak ujmiemy – w stylistyce popowych standardów). Pomimo sukcesu tychże piosenek Martyna ponownie zniknęła z mediów.
Kto świętuje w listopadzie?
Kto świętuje w listopadzie?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Stach i MagdalenaTysiąc róż Ci podaruję
2.
Danuta WiśniewskaPróżne słowa
3.
Damian HoleckiNasz Świat, nasz dom
4.
Wesoła BiesiadaUśmiechnij się!
5.
AlinaNie zakocham się tej nocy
6.
AdiMoja staro Harmonijka
7.
Adam HertzMagdaleno Mario
8.
Damian Holecki i TacjanaThe Prayer
9.
Arkadia BandBędzie OK
10.
A To MyNa zawsze razem
11.
B&G Beata Mańkowska i GenoNa skrzydłach marzeń
12.
De SilversOcean łez
13.
Szwarne KarlusyMaszkety
14.
Tim FabianZostań proszę
15.
Frela BlueSamba

Sonda

Wybierz najlepszą piosenkę związaną z podróżami po Świecie [głosujemy raz na dobę]