Aktualności wróć do listy
13.01.2018

W zimowym nastroju

Styczeń, pełnia zimy, za oknem – śniegu brak. Niebawem ferie zimowe, więc może spróbujmy jednak wprowadzić nieco zimowego nastroju…
W kalendarzu pełnia zimy, niebawem rozpoczynają się ferie zimowe, ale pogoda za oknami jakoś nie do końca przypomina typową polską zimę. Jednych to cieszy, innych wręcz przeciwnie (szczególnie dzieci i amatorów sportów zimowych). Cóż – niewiele na to możemy poradzić, ale przynajmniej możemy pooglądać nieco zimowych klimatów w teledyskach naszych ulubionych Artystów.
Na zimowo i o zimie
Choć zima raczej stosunkowo rzadko staje się tematem odrębnych piosenek (jeśli już, to przewija się w pastorałkach, w kontekście typowo świątecznym), również na śląskiej scenie można znaleźć kilka wyjątków. Pierwszą piosenką w zdecydowanie zimowych klimatach jest przebój Claudii i Kasi Chwołka – Sypie śnieg. To po prostu urokliwa piosenka opowiadająca o zimie, urokach padającego śniegu i magii otaczającego nas świata. Całość połączona z niezwykle malowniczym teledyskiem w zimowej scenerii, z padającym śniegiem, przysypanymi drzewami tworzy niezapomniany, przepiękny obraz.

Drugim bardzo zimowym utworem jest przebój Adiego i Kariny – Na płatkach śniegu. Również ta piosenka opowiada po prostu o magii zimy, jej urokach, pięknym białym krajobrazie, przenosząc nas w krainę wyobraźni i marzeń. Również do tej piosenki powstał bardzo nastrojowy i malowniczy teledysk ukazujący uroki zimy.

Trzecią bardzo zimową piosenką jest utwór grupy KGB – Zimowe chwile na Śląsku. To nastrojowa, bardzo poetycka piosenka, podobnie jak poprzednie propozycje opowiadająca o pięknie zimy, urodzie jej krajobrazów oraz spędzaniu zimowego czasu. Do piosenki powstał niezwykle efektowny videoclip – prezentujący piękno zimowych krajobrazów, zabawy na śniegu.
Kto fajruje we wrześniu?
Kto fajruje we wrześniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
AvistaRytm naszych serc
4.
StachSłona łza
5.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
6.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
7.
FrejeLetni czas
8.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
9.
Tim FabianMój Aniele
10.
WeronikaTotalny luz
11.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
12.
Mona LisaSilna jak lew
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
BetiBerPamiętnik
15.
Beata MichalskaTo Ty znalazłeś mnie

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z mostem cz.2 [głosujemy raz na dobę]