Aktualności wróć do listy
11.01.2019

Wydali płyty – 2018 cz.2

Wracamy do naszego podsumowania roku – tym razem autorskich płyt, które ukazały się w 2018 roku. Jak się okazuje, nie było ich tak mało…
W kwietniu ukazał się długo oczekiwany debiutancki krążek Kasi Matejczyk i Zespołu New Energy. Już na długo przed wydaniem płyty sporo zawartych na niej utworów zyskało status przebojów. Płyta jest różnorodna stylistycznie i klimatycznie – od muzyki pop, przez szlagiery, rock’n’roll po wiele innych.
Również w kwietniu swój kolejny krążek wydała jedna z najbardziej twórczych Artystek ostatnich lat – czyli Teresa Walerjańska. To już czwarta solowa płyta utalentowanej Wokalistki i Skrzypaczki. Krążek utrzymany jest w klimatach szlagierowych, stylistyką nawiązuje do poprzedniej płyty, kilka utworów z krążka szybko stało się przebojami.
W kwietniu (podczas Śląskiej Gali Biesiadnej) premierę miał też najnowszy krążek Zespołu Arkadia Band. To już czwarta w dorobku Zespołu płyta, jak zawsze bardzo przebojowa i zróżnicowana klimatycznie (pop, rock, romantyczne ballady i bardziej szlagierowe klimaty). Krążek ukazał się z okazji 10-lecia Zespołu na Śląskiej Estradzie. Na płycie z tekstami Doroty Pacholarz, Muzyką Bogdana Morawca znajdziemy sporo wielkich przebojów.
Również podczas wspomnianej Gali, swą premierę miał długo wyczekiwany debiutancki krążek Zespołu BetiBer. To interesująca i nowoczesna płyta odbiegająca od typowo śląskich standardów – Bernard i Beata postawili na klimaty disco, disco-polo i dance. Kilka z piosenek na płycie jest już przebojami. Kompozytorem zdecydowanej większości piosenek i autorem tekstów jest Bernard Kurzawa.
Trzecią kwietniową premierą podczas Śląskiej Gali Biesiadnej była płyta Zespołu Kuzyn Mix. To również propozycja w zdecydowanie nie szlagierowych klimatach. Kuzyni postawili na disco oraz disco-polo przemieszane z akcentami góralskimi. Autorem muzyki jest Krzysztof Procek, tekstów Wiesław Włoch.
Kto fajruje w czerwcu?
Kto fajruje w czerwcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
StachSłona łza
4.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
5.
Damian Holecki i WeronikaChcę
6.
De Silvers i GiszowanieTo nasz Giszowiec
7.
Bogusława PiechuraTo było wczoraj
8.
Teresa WernerCzas na szczęście
9.
WeronikaTotalny luz
10.
A to myŻycia rejs
11.
Bożena i Mirek SzołtysekDo Ciebie Świat należy
12.
Tim FabianMamo, dziękuję Ci
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
DynamicNie kryj się słoneczko
15.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce