Aktualności wróć do listy
11.01.2019

Wydali płyty – 2018 cz.2

Wracamy do naszego podsumowania roku – tym razem autorskich płyt, które ukazały się w 2018 roku. Jak się okazuje, nie było ich tak mało…
W kwietniu ukazał się długo oczekiwany debiutancki krążek Kasi Matejczyk i Zespołu New Energy. Już na długo przed wydaniem płyty sporo zawartych na niej utworów zyskało status przebojów. Płyta jest różnorodna stylistycznie i klimatycznie – od muzyki pop, przez szlagiery, rock’n’roll po wiele innych.
Również w kwietniu swój kolejny krążek wydała jedna z najbardziej twórczych Artystek ostatnich lat – czyli Teresa Walerjańska. To już czwarta solowa płyta utalentowanej Wokalistki i Skrzypaczki. Krążek utrzymany jest w klimatach szlagierowych, stylistyką nawiązuje do poprzedniej płyty, kilka utworów z krążka szybko stało się przebojami.
W kwietniu (podczas Śląskiej Gali Biesiadnej) premierę miał też najnowszy krążek Zespołu Arkadia Band. To już czwarta w dorobku Zespołu płyta, jak zawsze bardzo przebojowa i zróżnicowana klimatycznie (pop, rock, romantyczne ballady i bardziej szlagierowe klimaty). Krążek ukazał się z okazji 10-lecia Zespołu na Śląskiej Estradzie. Na płycie z tekstami Doroty Pacholarz, Muzyką Bogdana Morawca znajdziemy sporo wielkich przebojów.
Również podczas wspomnianej Gali, swą premierę miał długo wyczekiwany debiutancki krążek Zespołu BetiBer. To interesująca i nowoczesna płyta odbiegająca od typowo śląskich standardów – Bernard i Beata postawili na klimaty disco, disco-polo i dance. Kilka z piosenek na płycie jest już przebojami. Kompozytorem zdecydowanej większości piosenek i autorem tekstów jest Bernard Kurzawa.
Trzecią kwietniową premierą podczas Śląskiej Gali Biesiadnej była płyta Zespołu Kuzyn Mix. To również propozycja w zdecydowanie nie szlagierowych klimatach. Kuzyni postawili na disco oraz disco-polo przemieszane z akcentami góralskimi. Autorem muzyki jest Krzysztof Procek, tekstów Wiesław Włoch.
Kto świętuje w marcu?
Kto świętuje w marcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
4.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce
5.
StachSłona łza
6.
De Silvers i GiszowanieTo nasz Giszowiec
7.
Tim FabianMój Aniele
8.
Michalina StarostaIskierka
9.
A to myŻycia rejs
10.
Darek NowickiŻółte tulipany
11.
WeronikaTotalny luz
12.
Ania MatuszczykTwój wyjątkowy dzień
13.
Teresa WernerCzas na szczęście
14.
Blue PartySentymentalny spacer pośród gwiazd
15.
Bożena i Mirek SzołtysekDo Ciebie Świat należy