Aktualności wróć do listy
11.01.2019

Wydali płyty – 2018 cz.2

Wracamy do naszego podsumowania roku – tym razem autorskich płyt, które ukazały się w 2018 roku. Jak się okazuje, nie było ich tak mało…
W kwietniu ukazał się długo oczekiwany debiutancki krążek Kasi Matejczyk i Zespołu New Energy. Już na długo przed wydaniem płyty sporo zawartych na niej utworów zyskało status przebojów. Płyta jest różnorodna stylistycznie i klimatycznie – od muzyki pop, przez szlagiery, rock’n’roll po wiele innych.
Również w kwietniu swój kolejny krążek wydała jedna z najbardziej twórczych Artystek ostatnich lat – czyli Teresa Walerjańska. To już czwarta solowa płyta utalentowanej Wokalistki i Skrzypaczki. Krążek utrzymany jest w klimatach szlagierowych, stylistyką nawiązuje do poprzedniej płyty, kilka utworów z krążka szybko stało się przebojami.
W kwietniu (podczas Śląskiej Gali Biesiadnej) premierę miał też najnowszy krążek Zespołu Arkadia Band. To już czwarta w dorobku Zespołu płyta, jak zawsze bardzo przebojowa i zróżnicowana klimatycznie (pop, rock, romantyczne ballady i bardziej szlagierowe klimaty). Krążek ukazał się z okazji 10-lecia Zespołu na Śląskiej Estradzie. Na płycie z tekstami Doroty Pacholarz, Muzyką Bogdana Morawca znajdziemy sporo wielkich przebojów.
Również podczas wspomnianej Gali, swą premierę miał długo wyczekiwany debiutancki krążek Zespołu BetiBer. To interesująca i nowoczesna płyta odbiegająca od typowo śląskich standardów – Bernard i Beata postawili na klimaty disco, disco-polo i dance. Kilka z piosenek na płycie jest już przebojami. Kompozytorem zdecydowanej większości piosenek i autorem tekstów jest Bernard Kurzawa.
Trzecią kwietniową premierą podczas Śląskiej Gali Biesiadnej była płyta Zespołu Kuzyn Mix. To również propozycja w zdecydowanie nie szlagierowych klimatach. Kuzyni postawili na disco oraz disco-polo przemieszane z akcentami góralskimi. Autorem muzyki jest Krzysztof Procek, tekstów Wiesław Włoch.
Kto świętuje w styczniu?
Kto świętuje w styczniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian HoleckiOna i ja
2.
StachSłona łza
3.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
4.
Tim FabianMój Aniele
5.
Darek NowickiŻółte tulipany
6.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
7.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce
8.
Mona LisaSilna jak lew
9.
Andy & LuciaIle godzin ma ta noc?
10.
Toby z MonachiumJesteś najpiękniejsza
11.
WeronikaTotalny luz
12.
Kasia PiowczykKolory
13.
Mirosław JędrowskiNojlepiej przeżyj swoje życie
14.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
15.
Michalina StarostaIskierka

Sonda

Przebój 2018 Roku (II półfinał) [głosujemy raz na dobę]