Aktualności wróć do listy
23.11.2017

Wydali w 2017 roku debiutanckie płyty cz.2

W tym tygodniu kolejna garść informacji o Artystach (tym razem Artystkach), którzy zadebiutowali na Śląskiej Scenie już jakiś czas temu, niemniej właśnie w 2017 roku wydali swoje debiutanckie krążki.
Podobnie jak w poprzedniej części artykułu – o Wokalistkach tych mieliśmy już okazję pisać w ubiegłym roku oraz kilku innych artykułach, gdyż na dobre zagościły w sercach Fanów oraz Śląskich Mediach.
Michalina Starosta
O Michalinie sporo pisaliśmy również przed rokiem, gdyż kiedy tak naprawdę młoda Artystka zaczęła swą muzyczną solową karierę. Owocem półtorarocznej pracy jest wydana we wrześniu 2017 roku debiutancka płyta. Piosenki Michaliny od początku solowej kariery świetnie radzą sobie w Radiach, co zaowocowało nawet dwoma wyróżnieniami dla debiutu roku. Przypomnijmy, że Michalina w ubiegłym roku podbiła naszą Scenę hitami Dobry dzień oraz Karlus. Płyta Michaliny niewątpliwie jest bardzo zróżnicowana. Pod względem muzycznym bardzo trudno ją zaklasyfikować – znajdziemy tam nieco country, bluesa, szlagierów, wakacyjnych tanecznych rytmów inspirowanych południowymi brzmieniami, a przede wszystkim sporo gitarowych brzmień (za sprawą gitarzysty Michaliny – Janusza Drewnioka). Również zróżnicowana jest tematyka piosenek – miłość, życie, rodzina, Śląsk. Co ciekawe nie zabrakło piosenek po śląsku, jak Gryfno frela czy Niedzielne zolyty. Większością kompozycji zajął się Janusz Drewniok, aranżacjami Mateusz Szymczyk, tekstami Janusz, Marian Starosta i Grzegorz Poloczek. Dodajmy, że Michalina podczas swych występów ma rewelacyjny kontakt z Publicznością.
Sylwia Drzewiecka
Sylwia tak naprawdę swoją przygodę z muzyką zaczęła już kilka lat temu, a na Śląskiej Scenie pierwsze kroki stawiała w 2016 roku. Niemniej to w październiku 2016 roku ukazała się Jej debiutancka płyta. Artystka pochodzi z Wielkopolski. Trzeba przyznać, że jak na debiutantkę, która dopiero co wydała płytę, Sylwia mam na koncie naprawdę sporo przebojów – utrzymanych w różnorodnej stylistyce – pop, muzyka taneczna (w bardziej klasycznym rozumieniu), dance, romantyczne ballady… Można wymienić tutaj choćby Raz na jakiś czas, Wspomnień czar, Anioł z diabłem, Na zawsze. Sylwia śpiewa przede wszystkim o miłości. Jej piosenki świetnie radzą sobie w mediach, podbijając listy przebojów. Koncert promocyjny płyty Sylwii Drzewieckiej był imponującym widowiskiem.
Beata Mańkowska
Beata Mańkowska na scenie muzycznej obecna jest od wielu lat. Jej debiut w śląskich mediach miał miejsce około 2 lat temu (z autorskim repertuarem). Wokalistka jest z wykształcenia śpiewaczką operową – i z chęcią występuje z takim repertuarem, niemniej od lat ma powiązania ze śląskim rynkiem muzycznym (współpracowała m.in. z Marianem Makulą). Od kilku lat Beata próbuje też sił na śląskiej scenie muzycznej, prezentując bardziej popowy repertuar. Artystka stawia na nastrojowe ballady oraz rytmiczne piosenki. Utwory opowiadają głównie o miłości, życiu i spełnianiu marzeń. Debiutancki krążek Beaty Mańkowskiej – Taka właśnie jestem – ukazał się w październiku tego roku. Wtedy też odbył się koncert promocyjny tegoż krążka. Wokalistka jest zarazem autorką tekstów wielu swoich piosenek. Beata Mańkowska ma na koncie m.in. przeboje Splecione dłonie, Jesteśmy dla siebie, Spróbujmy jeszcze raz, Żyj z całych sił.

Kto świętuje w sierpniu?
Kto świętuje w sierpniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
2.
AvistaRytm naszych serc
3.
Damian HoleckiOna i ja
4.
FrejeLetni czas
5.
Darek NowickiŻółte tulipany
6.
StachSłona łza
7.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
8.
Tim FabianMój Aniele
9.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
10.
Śląscy Kowboje - Stach & ChrisCantry na działce
11.
WeronikaTotalny luz
12.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
13.
Ania i KarolMuzyka ma magiczną moc
14.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
15.
Zespół Ed-KaLepsze dni

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z udziałem dzieci [głosujemy raz na dobę]