Aktualności wróć do listy
25.05.2023

Z mamą na scenie cz.1

Dzień Matki, to szczególne Święto dla każdego z nas. Przy okazji tego wyjątkowego dnia przypominamy Zespoły naszej sceny, tworzone lub współtworzone przez Mamę i Jej Dziecko lub Dzieci. Projektów takich na naszej scenie jest relatywnie niewiele, niemniej warto je przypomnieć.
Oczywiście najsłynniejszym i najdłużej funkcjonującym na naszej scenie Duetem tworzonym przez Mamę i Córkę, jest Duet Claudia i Kasia Chwołka. Panie występują wspólnie od kilkunastu lat, mają na koncie liczne płyty oraz mnóstwo przebojów i teledysków. Warto przypomnieć, że Duet ma interesującą historię – Claudia początkowo śpiewała sama, dopiero po kilku latach, po Jej intensywnych naleganiach ze strony Claudii, dołączyła do Niej Mama. Claudia i Kasia Chwołka są nie tylko Wokalistkami, prowadzą też autorski program w Radiu Silesia, przez kilka lat prowadziły program Szlagieromania w Telewizji TVT. Ponadto Panie tworzą bardzo samowystarczalny Duet – śpiewają, piszą teksty, komponują, sam też tworzą teledyski oraz same projektują i tworzą własne stroje.
Przez kilka lat w skład Zespołu Bernadeta Kowalska i Przyjaciele wchodził Syn Bernadety – Robert. Artystka nagrała z Synem sporo duetów, nie zabrakło też wspólnych teledysków oraz współpracy na scenie. Robert nagrał też kilka solowych piosenek, w których Bernadeta śpiewała w Chórku. Kilka lat temu Robert odszedł z Zespołu, z uwagi na liczne inne obowiązki.
Część projektów Zbyszka Lemańskiego stanowią Zespoły z serii Cover SHOW, w grupie ABBA Cover Show występują obok Zbyszka Jego starsza Córka Amelka oraz Jego Żona Joanna. Widać, że Panie świetnie razem czują się na scenie, choć Joanna pojawia się na scenie dosyć rzadko.
Kto świętuje w czerwcu?
Kto świętuje w czerwcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Ryszard SawickiZabawy czas
2.
Michalina Starosta i Marcin JanotaWróć do mnie Kochany
3.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
4.
Paweł GołeckiCud natury, moje góry!
5.
FrakcjaPuste słowa
6.
Edek DworniczekCzekam
7.
Izabela FojcikTańczyć, marzyć, kochać
8.
Teresa WernerCzy to jest miłość
9.
Golden MixKto się czubi, ten się lubi
10.
Tomasz CalickiCzy uwierzysz
11.
Krzysztof Pietrek, Mateusz SzymczykBo życie takie jest
12.
MagdaLepiej być niż mieć
13.
Avista i DynamicŻyciem ciesz się ciesz
14.
Ewa CzajkaNajlepszy czas
15.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Mamie cz.3 [głosujemy raz na dobę]