Aktualności wróć do listy
01.04.2021

Z przymrużeniem oka

Wprawdzie nie mamy zbyt wielu powodów do optymizmu i radości. Jednak z okazji pierwszego kwietnia sięgamy po coś optymistycznego, czyli przypomnimy kilka propozycji naszych gwiazd, które chyba każdego wprawią w dobry humor…
Hmm – czego jak czego, ale piosenek i teledysków z przymrużeniem oka zdecydowanie nie brakuje w repertuarze naszych gwiazd. Niewątpliwie nie mamy szans wspomnieć tu wszystkich piosenek i teledysków w klimacie adekwatnym do pierwszego kwietnia. No, ale przypomnijmy choć kilka z nich…
Niewątpliwie jednymi z największych ekspertów od piosenek z przymrużeniem oka (a przy okazji rozbrajających teledysków) był Zespół Ed’Mans. Wprawdzie Panowie mieli na koncie też sporo refleksyjnych i klimatycznych piosenek, jednak chyba najbardziej zapadły nam w pamięć ich hity, jak Jadę na ryby czy Coś wesołego – w których dowcipny, rozśmieszający niemal do łez tekst zilustrowany został równie szalonymi teledyskami.

Uwzględniając, że jesteśmy u progu Świąt, a jednocześnie mamy skupić się na propozycjach „z jajem” koniecznie musimy wspomnieć o jednym z nowszych hitów Mirosława Jędrowskiego – czyli piosence Jajko jest OK. Tekst zdecydowanie musi rozbawić każdego (ostatecznie do tej pory raczej niewiele osób poświeciło piosenkę… jajku) – i w dodatku jakby na to nie spojrzeć, jest niezwykle adekwatny do Świąt Wielkanocnych. Do całości dodajmy energetyczny teledysk. Oczywiście Mirosław Jędrowski ma na koncie znacznie więcej piosenek, które można by zagrać 1 kwietnia.
Sporo piosenek adekwatnych do dzisiejszego tematu ma na koncie też Zespół Happy Folk. Tym razem przypomnimy piosenkę opartą na starym dowcipie… Mowa o utworze Trzech kamratów. Dowcipny tekst, tworzący właściwie całkiem złożoną fabułę, interesująca kompozycja, a do tego świetny teledysk, również tworzący fabułę do tego w rewelacyjnej obsadzie (z gościnnym udziałem Andrzeja Potępy, Krzysztofa Wierzchowskiego, Ś.P. Eugeniusza Stolla).
Ekspertem od piosenek w klimatach humorystycznych jest też niewątpliwie Stach. Niewątpliwie nie możemy pominąć wielkiego hitu Artysty – Czy Anioły mają rogi. Cóż – zarówno piosenka (która skądinąd doczekała się już kontynuacji) jak też teledysk sprawiają, że nasz humor momentalnie ulega poprawie, a na naszej twarzy gości uśmiech. Jakby na to nie spojrzeć, choć tekst przepełniony jest humorem, trudno odmówić mu czegoś życiowego.

 
Kto ma Urodziny w maju?
Kto ma Urodziny w maju?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Kasia ESBeztroskie lata
2.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
3.
Ewa CzajkaPokochaj mnie
4.
Stach i MagdalenaTysiąc róż Ci podaruję
5.
Teresa WernerBawmy się
6.
Izabela FojcikMam w Tobie miłość
7.
Krzysztof PietrekProste słowa dwa
8.
Aga i PiotrChcę oglądać z Tobą Świat
9.
Wesoła BiesiadaUśmiechnij się!
10.
Marta Skarba - WitaminaKochaj, całuj, przytul
11.
Proskauer EchoMoi Rodzice
12.
Marta Hawrot (Marta Oxforduo)Dream Of My Life
13.
Michalina StarostaPo siódme
14.
HarmonicZ Tobą na zawsze
15.
De SilversOcean łez

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Matce cz.1 [głosujemy raz na dobę]