Aktualności wróć do listy
12.04.2021

Zaskakujące duety 2020 roku cz.3

Wracamy do naszego muzycznego podsumowania ubiegłego roku. Jak już wspomnieliśmy, pod wieloma względami w ubiegłym roku nie zabrakło licznych zaskoczeń. Wśród nich znalazły się niewątpliwie – wyjątkowo liczne – piosenki nagrane w duetach.
Powracając do zaskakujących Duetów ubiegłego roku, wspomnieć należy też o wspólnej piosence nagranej przez Alinę i Tima Fabiana – Kolorowy Świat. Co ciekawe, przed nagraniem piosenki, Artyści nie mieli okazji się spotkać (nawet sam utwór był nagrywany w dwóch odrębnych studiach), a Alina i Tim Fabian spotkali się dopiero na planie teledysku (nagrywanego w Chorzowie i Katowicach). Autorką utworu oraz inicjatorką duetu była Alina – trzeba przyznać, że miała niezłe wyczucie, gdyż piosenka niedługo stała się hitem i do chwili obecnej świetnie radzi sobie na listach przebojów. Przypomnijmy, że Alina jest obecna na naszej Scenie od niedawna (od około 1,5 roku), niemniej już ma na koncie kilka hitów. Artystka mieszka w Warszawie. Tim Fabian z kolei musiał przyjechać na plan teledysku aż z Niemiec.
Nieco zaskakujący Duet nagrali też wczesną wiosną ubiegłego roku Bożena Mielnik i Zespół M Band. Warto dodać, że również temat piosenki dotyczył pandemii i nadziei na lepsze jutro. Utrzymana w klimacie z pogranicza country piosenka jest ciekawą propozycją.
Interesujący Duet stworzyli też w ubiegłym roku Jacek Silski i Zespół Muzykanty. Mowa oczywiście o pełnej energii piosence Sirtaki – która szybko stała się hitem, a pod koniec lata powstał też do niej teledysk. W przypadku Zespołu Muzykanty, był to właściwie pierwszy utwór nagrany w duecie z innym Artystą, Jacek Silski natomiast od zawsze świetnie czuje się w duetach. Duet niewątpliwie zaskoczył Fanów obydwojga Wykonawców, z uwagi na dosyć odległe klimaty muzyczne w twórczości. Choć najwyraźniej Muzykantów i Jacka połączyło zamiłowanie do gorących, południowoeuropejskich rytmów.
Kto ma Urodziny w maju?
Kto ma Urodziny w maju?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Kasia ESBeztroskie lata
2.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
3.
Ewa CzajkaPokochaj mnie
4.
Stach i MagdalenaTysiąc róż Ci podaruję
5.
Teresa WernerBawmy się
6.
Izabela FojcikMam w Tobie miłość
7.
Krzysztof PietrekProste słowa dwa
8.
Aga i PiotrChcę oglądać z Tobą Świat
9.
Wesoła BiesiadaUśmiechnij się!
10.
Marta Skarba - WitaminaKochaj, całuj, przytul
11.
Proskauer EchoMoi Rodzice
12.
Marta Hawrot (Marta Oxforduo)Dream Of My Life
13.
Michalina StarostaPo siódme
14.
HarmonicZ Tobą na zawsze
15.
De SilversOcean łez

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Matce cz.1 [głosujemy raz na dobę]