Aktualności wróć do listy
21.06.2022

Zespoły dla Najmłodszych cz.2

Skoro czerwiec, za nami Dzień Dziecka, u progu wakacje, my przypominamy najpopularniejsze projekty muzyczne adresowane do dzieci, w wykonaniu Artystów znanych doskonale z naszej Sceny.
Kolejnym bardzo popularnym (w całej Polsce) projektem dla Dzieci Artystek z naszego Regionu, jest Zespół Siostry Wajs i Stonoga. Występy Zespołu to prawdziwe widowisko – Siostrom towarzyszy profesjonalny balet, prezentujący dynamiczną i przyciągającą oko choreografię. Koncerty łączą muzykę, interakcję i sporo akcentów dydaktycznych. Piosenki Sióstr Wajs są bardzo lubiane przez najmłodszych. Panie mają na koncie dwie płyty oraz są bardzo aktywne medialnie.
Kolejny projekt dla najmłodszych, to Zespół Animo, który tworzą Sandra Grzybek i Agata Gruszka-Zorychta, które my kojarzymy jako Duet Frele z Hajduk, czy do niedawna jedne z prowadzących Koncertu Życzeń dla Ciebie Producenta Listy Śląskich Szlagierów. Panie na co dzień są nauczycielkami, więc Zespół dla Dzieci, to niejako nadbudówka do ich pracy zawodowej. W występach łączą muzykę, animacje i sporo akcentów dydaktycznych.
Swój projekt adresowany do młodziutkich Widzów mają też Panie z Grupy Maraquja. Popularny Zespół muzyczno-taneczny wykonuje głównie piosenki z popularnych filmów dla dzieci (produkcje Walta Disneya itp.), oczywiście pojawiając się w adekwatnych strojach rodem ze wspomnianych świetnych filmów.
Na podobny program stawia Duet tworzony przez Annę Jakiesz-Błasiak i Mikołaja Miko Króla, którzy mają w repertuarze koncert Bajki Świata, w którym również (oczywiście w adekwatnych kostiumach) wykonują wielkie hity ze wspomnianych bajek. Anię i Mika z pewnością nasza Widownia kojarzy z licznych samodzielnych projektów muzycznych, jak też współpracy z Joanną i Kamilem; Ania czasami pojawia się też w chórkach bądź występuje w teatrach muzycznych.
Niewątpliwym atutem dwóch ostatnich projektów jest wysoki poziom artystyczny, fajna oprawa wizualna oraz postawienie na świetne piosenki, które z chęcią słuchają dzieci, ale też dorośli (i są cenione przez całe pokolenia).
Na koniec warto wspomnieć, iż swój epizod w produkcjach dla dzieci mają też choćby Mona Lisa (płyta dla dzieci oraz pojedyncze koncerty), jak również Gabi Gold (płyta dla dzieci).

Kto obchodzi Urodziny w czerwcu?
Kto obchodzi Urodziny w czerwcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Tomasz CalickiCzy uwierzysz
2.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
3.
Izabela FojcikTańczyć, marzyć, kochać
4.
Ewa CzajkaNajlepszy czas
5.
Proskauer EchoDziękuję Ci, że jesteś tu
6.
Paweł GołeckiZłoty warkocz
7.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów
8.
Tim FabianZabiorę Ciebie do gwiazd
9.
Krzysztof PietrekZa wszystkie nasze dni
10.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
11.
StachDobry gest
12.
Mariusz KalagaLata mijają
13.
MagdaLiczi
14.
Piotr OlszewskiTy Ślązoczka, ja z Sosnowca
15.
AlinaNasz czas

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Tacie [głosujemy raz na dobę]