Aktualności wróć do listy
30.09.2022

A może tak wycieczka do skansenu?

Rok szkolny rozpoczął się na dobre, naszym pociechom przybywa obowiązków, niemniej nie zapominajmy o małych chwilach relaksu – tym bardziej, że czasami można połączyć przyjemne z pożytecznym – mamy na myśli relaksacyjną wycieczkę, przy okazji której dziecko może też nieco się nauczyć…
Rok szkolny to przede wszystkim obowiązki – szkoła, zadania domowe, przygotowania do kolejnych zajęć, zajęcia dodatkowe… W tym wszystkim nie zapominajmy jednak, że naszym dzieciom należy się też chwila odpoczynku i odmiany o szarej rzeczywistości – niewątpliwie taką rolę pełnią wycieczki i krótkie popołudniowe wypady. Dodajmy, że wiele z nich może pełnić też rolę edukacyjną. Niewątpliwie właśnie taki charakter będzie miał wypad do skansenu (na Śląsku znajdziemy minimum dwa takie piękne obiekty – Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie oraz Skansen w Pszczynie). Wypad taki zarówno dla młodszego dziecka (wiek przedszkolny i wczesnoszkolny), jak też dla nieco starszych jest ciekawym doświadczeniem i spotkaniem z tym, jak żyło się dawniej (często wcale w nie aż tak odległych czasach), a przy okazji miłą wycieczką na świeżym powietrzu, okazją do spotkania ze zwierzętami gospodarskimi. Oczywiście wycieczkę taką można zrealizować w wersji podstawowej (bez zwiedzania wnętrz) oraz w wersji pełnej (z oglądaniem wnętrz chat). Warto dodać, że taki wypad będzie też miłym doświadczeniem dla większości z nas.
Wycieczkę taką możemy też potraktować jako rodzaj nagrody czy motywacji – wycieczka w niedalekiej perspektywie będzie motywować nasze dziecko do nauki i sumienności.
Aha – i jeszcze mała podpowiedź – koszt biletu wstępu do Skansenów nie jest na szczęście zbyt wysoki, niemniej obecnie dla wielu z nas każdy, nawet najmniejszy wydatek jest problemem. Dlatego też warto pamiętać, iż skanseny, jako obiekty muzealne, raz w tygodniu (przynajmniej w wersji podstawowej), można zwiedzać za darmo.
 
Kto ma Urodziny w listopadzie?
Kto ma Urodziny w listopadzie?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Edek DworniczekMoja nadzieja
2.
Tomasz CalickiCzy uwierzysz
3.
Ewa CzajkaNajlepszy czas
4.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
5.
Izabela FojcikTańczyć, marzyć, kochać
6.
Golden MixTyle chwil przed nami
7.
Wesoła BiesiadaDziołcha ze Śląska
8.
Chris OxforduoW sercach miłość gra
9.
Kobiety na WalizkachWschody i zachody Słońca
10.
Krzysztof PietrekZa wszystkie nasze dni
11.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
12.
Dawid JaniakApetyt na życie
13.
StachAnioł do poduszki
14.
MagdaLepiej być niż mieć
15.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów

Sonda

Wybierz najlepszą piosenkę z pięknym kobiecym imieniem cz.3 [głosujemy raz na dobę]