Aktualności wróć do listy
17.11.2016

Podlewanie

Niemal każdy lubi przekąsić coś dobrego, ale czas wyjść z kuchni, by zająć się resztą naszego domu.
Nadszedł okres grzewczy – czyli szczególnie trudny czas dla naszych roślin doniczkowych. Tym razem Ciocia Lilka postanowiła zająć się podlewaniem naszych domowych roślin.
Zapotrzebowanie roślin na wodę
Zapotrzebowanie na wodę jest uzależnione od indywidualnych potrzeb kwiatów, istniejącej temperatury otoczenia, oświetlenia, generalnie od pory roku (okresu wegetacji). Czynniki te umożliwiają określenie optymalnej dawki wody i sposobu podlewania. W przypadku wątpliwości należy kierować się zasadą, że lepiej roślinę trochę przesuszyć niż podać za dużą ilość wody. Wielkie miękkie liście to utrata większej ilości wody niż w przypadku roślin o listkach drobnych i skórzastych. Ustalenie właściwej dawki wody to sprawdzanie wilgotności ziemi w doniczce. Podlewamy wodą miękką, przegotowaną, odstałą. Bezpiecznie jest także podlewać kwiaty na podstawkę.
Podlewanie obfite
Rośliny podlewane obficie wymagają, aby ziemia była stale wilgotna. Co najwyżej powierzchnia ziemi (do 1 cm) może być lekko przesuszona. U roślin bardziej wrażliwych nawet jednodniowe  nieprawidłowe podlanie może zaszkodzić roślinie, a w okresie kwitnienia może spowodować natychmiastową utratę kwiatów.

Podlewanie umiarkowane
Większość kwiatów wymaga podlewania umiarkowanego, to znaczy co dwa – trzy dni. Kolejna porcja wody jest potrzebna wtedy, gdy kilkucentymetrowa warstwa podłoża jest sucha. Najprościej stwierdzimy to badając glebę palcem. W przypadku drastycznego przesuszenia całego podłoża, doniczkę z kwiatem można włożyć do większego pojemnika z wodą i wyciągnąć dopiero w chwili, gdy na powierzchni wody przestaną pojawiać się pęcherzyki powietrza. Następnie doniczkę odstawiamy, w celu spłynięcia nadmiaru wody.
Kto ma Urodziny w maju?
Kto ma Urodziny w maju?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Kasia ESBeztroskie lata
2.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
3.
Ewa CzajkaPokochaj mnie
4.
Stach i MagdalenaTysiąc róż Ci podaruję
5.
Teresa WernerBawmy się
6.
Izabela FojcikMam w Tobie miłość
7.
Krzysztof PietrekProste słowa dwa
8.
Aga i PiotrChcę oglądać z Tobą Świat
9.
Wesoła BiesiadaUśmiechnij się!
10.
Marta Skarba - WitaminaKochaj, całuj, przytul
11.
Proskauer EchoMoi Rodzice
12.
Marta Hawrot (Marta Oxforduo)Dream Of My Life
13.
Michalina StarostaPo siódme
14.
HarmonicZ Tobą na zawsze
15.
De SilversOcean łez

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Matce cz.1 [głosujemy raz na dobę]