Aktualności wróć do listy
01.09.2020

4 lata minęły jak jeden dzień...

Upływa szybko życie… Hmmm, tym sposobem kolejny rok za nami. 1. września stuknęły nam 4 latka!
Niestety. Czas ucieka nieubłaganie. Znów mamy 1. września – oczywiście tradycyjnie dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego, ale też dzień naszych urodzin. Cóż – trochę to przeleciało, aż nie chce się nam wierzyć, że to już tyle czasu. Tysiące godzin spędzonych na pisaniu artykułów (tak około 8-9 tys. godzin), wykonywaniu zdjęć (na razie mniej więcej kilka milionów – w ostatnim półroczu raczej niewiele), ich przeglądaniu, obróbce, przeprowadzaniu wywiadów i ich spisywaniu… A to wszystko dla Was.
Dziękujemy, że jesteście z nami, że czytacie artykuły, oglądacie nasze fotorelacje, jak też kupujecie płyty w naszym sklepie. Ogromnie cieszymy się, że z miesiąca na miesiąc naszych czytelników przybywa i mamy nadzieję, że tak będzie nadal.
Dziękujemy tradycyjnie wszystkim przychylnym nam Artystom, Zespołom, Wydawnictwom oraz Radiom i Telewizjom, które umożliwiają nam współpracę – czy to przez możliwość obecności podczas nagrań, koncertów, itp. – czego owocem są nasze relacje – czy też przez udzielanie wywiadów i udostępnianie naszych materiałów. Oczywiście z tą współpracą bywa różnie – ale nie czas na narzekania… Niestety spora część wywiadów jakoś nie może doczekać się autoryzacji, ze strony osób ich udzielających – stąd nasza mała modyfikacja od kilku miesięcy – otóż, w przypadku braku uwag przez kilka tygodni od przesłania wywiadu, uznajemy, że autoryzacja nastąpiła automatycznie i wywiad idzie do publikacji.
Ostatni czas również dla nas nie należy do łatwych – ostatecznie przez brak wydarzeń, imprez, a przez kilka miesięcy nawet brak nagrań programów w telewizji, czy audycji z gośćmi w radiu nieco zaczęło nam brakować materiału – trudno robić fotorelację z wydarzenia, którego nie ma. Siłą rzeczy również realizacja wywiadów przez długi czas była bardzo utrudniona (niestety komunikacja przez Internet to nie to samo, a wywiady realizowane w tej formie też nie zawsze do końca się udają). Oczywiście tym bardziej dziękujemy Artystom, którzy w tym czasie wykazali chęć współpracy. Niestety sytuacja nadal jest ciężka – kryzys dotknął całej branży, dla szeroko rozumianej kultury. Oczywiście trudna sytuacja dotyczy całej gospodarki, niemniej nasza branża siłą rzeczy odczuwa skutki najdłużej i chyba najbardziej intensywnie. Niestety akurat w naszej branży – związanej z kulturą, muzyką, ale też mediami – sytuacja nadal jest fatalna. Jak sami widzicie, koncerty odbywają się epizodycznie, a większość ośrodków kultury jest całkowicie zamrożona przynajmniej do końca roku.
Niestety posypały się też nasze plany związane z 4. urodzinami portalu Śląskie Przeboje. Cóż – mamy nadzieję, że uda nam się choć część z nich zrealizować w kolejnych miesiącach.
Tak czy inaczej chyba nie możecie narzekać na brak aktualnych treści na naszym portalu – wywiady, fotorelacje (z imprez, planu zdjęciowego programów, teledysków), aktualności, zapowiedzi, recenzje, ciekawostki o naszych Gwiazdach, Ich wspomnienia, Śląski Gwiazdozbiór, czyli nasza encyklopedia, przegląd muzycznego i medialnego świata, ciekawostki o samych piosenkach, porady – czy to dotyczące naszych Dzieci, czy Seniorów, czy po prostu życia w zgodzie z naszym środowiskiem, od czasu do czasu troszkę naszych śląskich podróży… Do tego garść humoru, kalendarium imprez, sklepik… Chyba nie jest tak źle, skoro coraz więcej stron i serwisów „inspiruje się” treściami z naszego portalu (prawnie to zdaje się nazywa się troszkę inaczej, ale nie będziemy się dziś czepiać)…
Tak przy okazji przepraszamy za wszelkie niedopatrzenia z naszej strony – czy to czasami lekko niedoszlifowane artykuły (literówki, troszkę nietrafiona stylistyka), czy opóźnienia w terminie publikacji. Niestety doba ma tylko 24 godziny i czasami czasu na coś zwyczajnie zabraknie. Jedno jest pewne – nie będziemy zamieszczać u nas informacji niesprawdzonych, które nie opierają się na wiarygodnych źródłach.
Tak na sam koniec nasze małe, coroczne przypomnienie – założycielem, pomysłodawcą, autorem artykułów, dziennikarzem przeprowadzającym wywiady, redaktorem naczelnym, grafikiem, obsługującym nasze profile na Facebooku oraz sklep jest jedna osoba (również pisząca ten artykuł) – Ala Oswald (z wykształcenia magister pedagogiki). Tak więc jeszcze raz dziękuję Wam za wszystko, przepraszam za moje ewentualne błędy i niedopatrzenia – ale naprawdę ogarnięcie całości czasami wymaga nadludzkiego wysiłku, choć z drugiej strony od 4 lat daje mi ogromną satysfakcję i dumę. To, że mogę dla Was pisać, przedstawiać wykonane przeze mnie fotografie… Prowadzenie tego portalu to również okazja do spotkania i poznania wielu wspaniałych Ludzi – Artystów, Zespołów, Przedstawicieli Świata Mediów, których sylwetki staram się Wam przybliżać. Ogromnie mi miło, że wielu z Was docenia moją pracę. Cieszę się, że przez jego działalność mogę się choć w niewielkim stopniu przyczynić się do promowania naszej kultury, tradycji i muzyki…
Oczywiście w tym miejscu pozdrawiam serdecznie również szeroką grupę Artystów, których siłą rzeczy portal chyba najbardziej powinien zainteresować – a jak się okazuje, jest spora grupa, która jakoś przez te 4 lata tutaj jeszcze nie zajrzała, choć o istnieniu Śląskich Przebojów wie doskonale i ma ze mną kontakt na bieżąco. Mówi się trudno… Jeśli postanowicie zmienić zdanie – zapraszam serdecznie.
Bardzo chciałabym, by portal nadal mógł funkcjonować w dotychczasowej formule, by udało mi się wprowadzić kilka nowości (i zrealizować nasze plany, które nieco pokrzyżowała pandemia). Czy się uda? Zobaczymy… Wiele zależy od Was, Waszego zainteresowania oraz od dalszej współpracy Artystów i Ludzi Świata Mediów.

Ala Oswald
Redaktor Naczelny Portalu Śląskie Przeboje
 
 
Kto ma fajer we wrześniu?
Kto ma fajer we wrześniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Danuta WiśniewskaPróżne słowa
2.
Adam HertzMagdaleno Mario
3.
Damian HoleckiNasz Świat, nasz dom
4.
Arkadia BandBędzie OK
5.
Damian Holecki i TacjanaThe Prayer
6.
AlinaNie zakocham się tej nocy
7.
De SilversOcean łez
8.
Blue PartyNajlepsze życzenia
9.
Proskauer EchoFrancesco
10.
A To MyNa zawsze razem
11.
Karpowicz FamilyNic nie zmienię
12.
Mariola GutowskaIdę przed siebie
13.
Adam HertzŚląsk, kawa i Ty
14.
Tim FabianZostań proszę
15.
Dominika i Janusz ŻyłkaOdchodzisz, kiedy kocham

Sonda

Przebój lata 2020 2. półfinał [głosujemy raz na dobę]