Aktualności wróć do listy
01.09.2021

5 latek już minęło...

Czas ucieka trochę za szybko… Wakacje śmignęły jak z bicza strzelił, świat wokół nieustannie się zmienia, a nam właśnie stuknęło 5 lat! Tak, tak – starzejemy się. ;)
Cóż – zastanawiamy się kiedy to upłynęło. Już od 5 lat działamy oficjalnie, codziennie serwując Wam ciekawostki związane z naszymi rodzimymi Artystami, Ich Twórczością – głównie muzyczną, relacje z imprez z potężną porcją zdjęć i wywiady. Znajdą się też relacje z planu Waszych ulubionych produkcji. Nie brak też felietonów przekrojowo ukazujące określony repertuar muzyczny, ciekawostki dotyczące naszych Gwiazd. Jest też nasza Przebojowa Lista, w której głosujecie na Wasze ulubione piosenki (tu stawiamy na nowości) oraz nasze tematyczne rankingi – w których wybieracie Wasz ulubiony kawałek czy teledysk wg określonego kryterium. Ważną częścią jest też kalendarium – które staramy się na bieżąco aktualizować. Oczywiście nie brakuje też porad związanych z naszymi Dziećmi, porad dla Was – Drodzy Seniorzy, czy porcji porad związanych z tzw. ekologią (a raczej dbałością o nasze piękne środowisko). No jest też nasz śląski słowniczek (a raczej 2 – śląsko-polski i polsko-śląski) oraz nasz Gwiazdozbiór, czyli encyklopedia Gwiazd naszej Sceny (w miarę możliwości aktualizowana i uzupełniana). Tak czy inaczej staramy się, by na naszym portalu ukazywały się codziennie po 2-3 artykuły (czasami się to nie udaje, ale raczej rzadko).

Oczywiście na naszym portalu znajdziecie też sklepik z płytami – w preferencyjnych cenach. Oferta jest dosyć bogate – niemniej jeśli interesują Was jakieś tytuły, których brak w naszym asortymencie, proszę piszcie lub dzwońcie – postaramy się w miarę możliwości poszerzyć ofertę.
Siłą rzeczy pandemia – której końca jakoś nie widać – bardzo mocno odbiła się na naszym portalu. Przez wiele miesięcy nie odbywały się koncerty, dostęp na plany produkcji radiowych czy telewizyjnych też był utrudniony, tym samym pewne działy naszego portalu na długi czas były zamrożone. Obecnie staramy się nieco odrobić zaległości… Niestety generalnie na naszej (i nie tylko) scenie muzycznej nie działo się za wiele – Artyści pozbawieniu źródła dochodu raczej nie palili się do inwestowania w tworzenie nowego materiału, nagrywanie teledysków, wydawanie płyt, itd. Mamy nadzieję, że obecne ożywienie okaże się stałą tendencją, a nie tylko chwilowym przebłyskiem…

Tradycyjnie już dziękujemy Wam, że jesteście z nami przez te 5 lat, że z roku na rok (a raczej z miesiąca na miesiąc) przybywa Was. Dziękujemy za zaglądanie na nasz portal oraz nasz facebookowy profil. Bez Was nie istnielibyśmy, dla Was działamy. Mamy nadzieję, że dotychczasowa formuła portalu odpowiada Wam. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie uda nam się zrealizować kilka niespodzianek i wprowadzić kilka nowości, które od daaawna mamy w planach.
Hmm, z okazji naszych 5-tych urodzin szykowaliśmy też dla Was pewną nieco inną niespodziankę, niemniej z uwagi na czynniki niezależne od nas (konflikt terminów), jak też kilka innych kwestii, nasza niespodzianka musiała zostać nieco odroczona. Niemniej co się odwlecze, to nie uciecze (przynajmniej mamy taką nadzieję)… Może już za kilka tygodni będziemy mogli coś zdradzić w tym temacie. Trzymajcie kciuki!

No dobrze – na portalu Śląskie Przeboje piszę zawsze w liczbie mnogiej, niemniej tak naprawdę (o czym wielu z Was wie), portal w całości prowadzę sama. Tak więc piszę artykuły, przeprowadzam wywiady, spisuję je, fotografuję, obrabiam zdjęcia, przygotowuję rozmaite grafiki, przygotowuję zestawienia piosenek do rankingu, prowadzę kalendarium imprez, prowadzenie profilu na Facebooku, prowadzenie sklepiku, wysyłanie zamówień, itd. Troszkę tego jest. Niestety ciągle od pięciu lat spotykam się z komentarzami „Ty przecież masz dużo wolnego”, „ty przecież przez cały czas jesteś na wakacjach”. Prawda jest taka, że prowadzenie portalu to praca 24 godziny na dobę. Od 5, no właściwie 6 lat (bo przez rok intensywnie przygotowywałam się do jego założenia), nie miałam właściwie dnia wolnego (nawet w Święta). Często zdarza się, że dumna, że już ukończyłam pracę około 5 rano (albo i później) zmierzam w kierunku łóżka i wtedy… olśnienie – „o kurcze, zapomniałam o czymś tam”. Znów odpalam komputer i kolejne pół godziny pracy przede mną – bo akurat chodzi np. o newsa, który niedługo straci aktualność lub chodzi o jakieś sprawy związane z prowadzeniem firmy… Oczywiście prowadzenie portalu to źródło ogromnej satysfakcji, bardzo to lubię, jestem dumna z tego co zbudowałam – oczywiście wraz z Wami oraz współpracującymi ze mną Artystami i mediami – niemniej to, że coś się lubi, nie oznacza, iż jest to zabawa, która nie pochłania czasu. Nie dziwcie się też, że w artykułach czasami pojawiają się literówki czy błędy stylistyczne – to niestety konsekwencja pośpiechu. Dodam, że finansowo jest jak jest, w efekcie muszę zajmować się również wykonywaniem zleceń dla Innych – obsługą innych stron internetowych, kont facebookowych, projektowaniem plakatów, robieniem zdjęć. Była nawet pewna półtoraroczna przygoda z mediami… ale to już oczywiście poza portalem Śląskie Przeboje.
Oczywiście siłą rzeczy czasami nie wszystko zdążę opublikować w planowanym terminie, za co przepraszam – ale czasami brakuje doby. Niemniej staram się, by wszystkie zamieszczane informacje były sprawdzone i rzetelne. Nie biorę w ogóle pod uwagę zamieszczania treści plotkarskich czy sensacyjnych nagłówków, nad artykułami o niczym.
Tak więc od 5 lat pełnię rolę założyciela, pomysłodawcy, autora artykułów, dziennikarza przeprowadzającego wywiady, redaktora naczelnego, fotografa, grafika (również tego od rysunków do dowcipów), obsługującego nasze profile na Facebooku oraz sklep.