Aktualności wróć do listy
28.01.2018

Adi

Adi, czyli Adam Janosch – wokalista, kompozytor, autor tekstów, aranżer.
Adi to artysta pochodzący z Siemianowic Śląskich, od 1988 mieszkający na stałe w Niemczech, ale często odwiedzający nasz kraj.
Karierę rozpoczął w 1980 roku, w lokalnym zespole Retro Paka (do 1988), założył też własny zespół. Od najmłodszych lat grał na akordeonie (edukacja w szkole muzycznej oraz prywatnie) i keyboardzie.
Obecnie artysta poświęcił się karierze solowej. Wokalista ma na swoim koncie 3 płyty CD, płytę DVD oraz kilkanaście teledysków (w tym kilka nagranych w duecie z Kariną).
Adi jest kompozytorem oraz aranżerem wszystkich piosenek na swoich płytach. Spora część tekstów jego utworów jest też jego autorstwa. Na pierwszej płycie Adiego znalazła się też piosenka z tekstem napisanym przez Claudię Chwołka.
Śpiewa w języku polskim, gwarze śląskiej oraz języku niemieckim. Pierwszą płytę wydał w 2008 roku, kolejne w 2009 oraz 2013 roku. Ogromna popularność artysty zaczęła się od piosenki Ave Marija dowo mi swo dłoń, która do chwili obecnej często grana jest w telewizyjnych i radiowych koncertach życzeń. Od 2009 roku występował w duecie z Kariną (wraz z którą została wydana druga płyta artysty – wśród wspólnie nagranych piosenek znalazła się Wenecka miłość). Z przyczyn technicznych duet rozpadł się.
Teledyski Adiego często pojawiają się w regionalnych telewizjach oraz na antenie telewizji TVS.
Artysta posiada własne studio nagrań, w którym opracowuje swoje nagrania, jak też komponuje. Zajmuje się też organizacją i oprawą muzyczną imprez. Artysta jest również twórcą licznych teledysków własnych oraz dla innych artystów.
Tematyka piosenek Adiego jest zróżnicowana – od piosenek o miłości, poprzez piosenki o życiu, aż po tematykę religijną i piosenki o tematyce bożonarodzeniowej. W jego repertuarze przeważają melodie taneczne oraz ballady.
Wśród najbardziej znanych przebojów artysty są m.in.: Ave Marija dowo mi swo dłoń, Ślonski hiphop, Balanga u Hajdli, Tysiąc kwiatów chce ci ofiarować, Miłość nie powinna płakać, Wenecka miłość.
 
Dyskografia:
  • Po Śląsku i dla Śląska (2008)
  • Dlo wos gromy i spiywomy (2009 – jako Adi & Karina)
  • Czas na party (2013)
  • Sercem Śpiewane (DVD)
Kto fajruje we wrześniu?
Kto fajruje we wrześniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
AvistaRytm naszych serc
4.
StachSłona łza
5.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
6.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
7.
FrejeLetni czas
8.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
9.
Tim FabianMój Aniele
10.
WeronikaTotalny luz
11.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
12.
Mona LisaSilna jak lew
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
BetiBerPamiętnik
15.
Beata MichalskaTo Ty znalazłeś mnie

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z mostem cz.2 [głosujemy raz na dobę]