Aktualności wróć do listy
19.04.2020

Banita Band

Zespół muzyczny wywodzący się z Bytomia, występujący w składzie 3-osobowym: Roman Smiczek – wokalista i gitarzysta, Anna Kandziora – wokalistka, Robert Barlik – wokalista, instrumentalista.
Zespół debiutował na Śląskiej Scenie Muzycznej oraz w regionalnych mediach wiosną 2018 roku, choć jako grupa funkcjonuje już od około 2014. Założycielem projektu jest Sławomir Barszczewski, występujący z Zespołem Banita Band i będący jego liderem do końca 2019 roku. Rok po założeniu skład Zespołu wzbogacił Roman Smiczek. Do końca 2019 roku Zespół występował w składzie: Roman Smiczek, Anna Kandziora, Sławomir Barszczewski – klawiszowiec. W tym składzie Zespół wydał debiutancki krążek. Od 2020 roku Sławomira zastąpił Robert Barlik, znany z Zespołu Piekarskie Trio.
Zespół ma swoim repertuarze zarówno covery, jak też piosenki autorskie, przy czym obecnie skupia się na autorskim repertuarze. Twórcami piosenek są wszyscy członkowie Zespołu. Aranżacjami utworów z debiutanckiej płyty zajął się Bogdan Kisiel.
Członkowie Zespołu z muzyką związani są od dawna – Roman Smiczek prowadzi zajęcia związane z muzykoterapią, jak też szkółkę gitarową oraz jest DJ-em. Anna Kandziora z muzyką związana jest już od najmłodszych lat, udziela się w licznych projektach muzycznych, od lat współpracowała też z Marianem Makulą (śpiewała m.in. w Zespole Makula Band, wcześniej też w innych projektach Mariana Makuli). Sławomir Barszczewski również ma wieloletnie doświadczenie muzyczne. Robert Barlik jest muzykiem instrumentalistą oraz aranżerem – gra na saksofonie, klarnecie oraz fortepianie. Wykonawca ma solidne wykształcenie muzyczne.
Piosenki Zespołu Banita Band utrzymane są w klimatach z pogranicza muzyki pop oraz szlagierów, choć nie brak wpływu innych nurtów muzycznych. Utwory grupy odnoszą sukcesy na radiowych i telewizyjnych listach przebojów. Zespół śpiewa w języku literackim.
Do najpopularniejszych piosenek Zespołu należą: Lato, Dla Mamy, Tylko z Tobą, Czas na biesiadę, Tulipany.  
 
Banita Band – dyskografia:
  • Miłość jest jak muzyka (2019)
Kto obchodzi Urodziny w czerwcu?
Kto obchodzi Urodziny w czerwcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Tomasz CalickiCzy uwierzysz
2.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
3.
Izabela FojcikTańczyć, marzyć, kochać
4.
Ewa CzajkaNajlepszy czas
5.
Proskauer EchoDziękuję Ci, że jesteś tu
6.
Paweł GołeckiZłoty warkocz
7.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów
8.
Tim FabianZabiorę Ciebie do gwiazd
9.
Krzysztof PietrekZa wszystkie nasze dni
10.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
11.
StachDobry gest
12.
Mariusz KalagaLata mijają
13.
MagdaLiczi
14.
Piotr OlszewskiTy Ślązoczka, ja z Sosnowca
15.
AlinaNasz czas

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Tacie [głosujemy raz na dobę]