Aktualności wróć do listy
19.04.2020

Banita Band

Zespół muzyczny wywodzący się z Bytomia, występujący w składzie 3-osobowym: Roman Smiczek – wokalista i gitarzysta, Anna Kandziora – wokalistka, Robert Barlik – wokalista, instrumentalista.
Zespół debiutował na Śląskiej Scenie Muzycznej oraz w regionalnych mediach wiosną 2018 roku, choć jako grupa funkcjonuje już od około 2014. Założycielem projektu jest Sławomir Barszczewski, występujący z Zespołem Banita Band i będący jego liderem do końca 2019 roku. Rok po założeniu skład Zespołu wzbogacił Roman Smiczek. Do końca 2019 roku Zespół występował w składzie: Roman Smiczek, Anna Kandziora, Sławomir Barszczewski – klawiszowiec. W tym składzie Zespół wydał debiutancki krążek. Od 2020 roku Sławomira zastąpił Robert Barlik, znany z Zespołu Piekarskie Trio.
Zespół ma swoim repertuarze zarówno covery, jak też piosenki autorskie, przy czym obecnie skupia się na autorskim repertuarze. Twórcami piosenek są wszyscy członkowie Zespołu. Aranżacjami utworów z debiutanckiej płyty zajął się Bogdan Kisiel.
Członkowie Zespołu z muzyką związani są od dawna – Roman Smiczek prowadzi zajęcia związane z muzykoterapią, jak też szkółkę gitarową oraz jest DJ-em. Anna Kandziora z muzyką związana jest już od najmłodszych lat, udziela się w licznych projektach muzycznych, od lat współpracowała też z Marianem Makulą (śpiewała m.in. w Zespole Makula Band, wcześniej też w innych projektach Mariana Makuli). Sławomir Barszczewski również ma wieloletnie doświadczenie muzyczne. Robert Barlik jest muzykiem instrumentalistą oraz aranżerem – gra na saksofonie, klarnecie oraz fortepianie. Wykonawca ma solidne wykształcenie muzyczne.
Piosenki Zespołu Banita Band utrzymane są w klimatach z pogranicza muzyki pop oraz szlagierów, choć nie brak wpływu innych nurtów muzycznych. Utwory grupy odnoszą sukcesy na radiowych i telewizyjnych listach przebojów. Zespół śpiewa w języku literackim.
Do najpopularniejszych piosenek Zespołu należą: Lato, Dla Mamy, Tylko z Tobą, Czas na biesiadę, Tulipany.  
 
Banita Band – dyskografia:
  • Miłość jest jak muzyka (2019)
Kto ma Urodziny w listopadzie?
Kto ma Urodziny w listopadzie?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Ryszard SawickiOstatni wakacyjny dzień
2.
Krzysztof KoniarekA ja lubię deszcz
3.
Dominika i Janusz ŻyłkaW rytmie naszych serc
4.
StachLusia
5.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
6.
Stiff CapellaBo mi dobrze tu
7.
Michalina Starosta i Marcin JanotaWróć do mnie Kochany
8.
Duet KaroPowiedz mi
9.
Witamina BandMasz jak w banku
10.
Duet RomanticaApetyt na miłość
11.
Paweł GołeckiCud natury, moje góry!
12.
Izabela FojcikTańczyć, marzyć, kochać
13.
Piotr HerdzinaBoża Nadzieja
14.
Edek DworniczekTak być nie miało
15.
Golden MixKto się czubi, ten się lubi

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk w jesiennym nastroju cz.2 [głosujemy raz na dobę]