Śląskie Przeboje
Czym jest portal Śląskie Przeboje?
Śląskie Przeboje to portal internetowy poświęcony śląskiej kulturze, muzyce, Artystom związanym z regionem Śląska. Na portalu Śląskie Przeboje możecie znaleźć najnowsze informacje o Waszych ulubionych wykonawcach, ich twórczości, jak też relacje z imprez. Sporo uwagi poświęcamy też rozrywce i tradycjom. Na Śląskich Przebojach znajdziesz też sporo porad z zakresu wychowania dziecka, użytecznych podpowiedzi dla seniorów czy zwykłych porad dotyczących codziennego życia.

Nieco więcej o Śląskich Przebojach
Portal Śląskie Przeboje nieustannie się rozbudowuje i wzbogaca o nowe artykuły a nawet działy.
Znajdziesz tutaj dłuższe artykuły, wywiady z Gwiazdami oraz ciekawymi osobowościami związanymi ze Śląskiem, galerie zdjęć z wydarzeń, imprez czy interesujących miejsc; galerie te możecie przeglądać zarówno jako miniaturki zdjęć, jak też zdjęcia nad artykułem lub powiększyć je poprzez kliknięcie na dany obraz.
Dodajmy, że z szacunku dla naszych Czytelników oraz samych Artystów, wszystkie zamieszczane w portalu wywiady są najpierw autoryzowane przez zainteresowanych.

Co znajdziesz w poszczególnych zakładkach Śląskich Przebojów?
  • Gwiazdy
Dział, któremu Śląskie Przeboje poświęcają szczególnie dużo uwagi. Znajdziecie tutaj sporo atrakcji – Wywiady i sylwetki, to wywiady z Waszymi idolami znanymi z mediów, a czasami stojących niejako z tyłu sceny. To też ich sylwetki – nieco przybliżające Wam poszczególnych Artystów w różnych aspektach ich życia i Twórczości. Nasz Rynek Muzyczny jest nad wyraz rozbudowany i łatwo się w nim pogubić. Przewodnikiem w tej sytuacji może być Śląski Gwiazdozbiór – czyli nasza mini encyklopedia Śląskich Artystów, do której wciąć dodajemy nowych Wykonawców i Zespoły.
Muzyczny Świat, to rozważania Redakcji Śląskich przebojów o śląskiej muzyce, ciekawostki o naszych Artystach, o których z pewnością większość z nas słyszało, ale jakoś nam umknęły.
Interesującym działem jest też Naj… nasz ranking – czyli ranking szlagierów śląskich ze względu na tematykę piosenki, czy teledysku lub jakąś okazję. Od samego początku Ranking Śląskich Przebojów cieszy się Waszym sporym zainteresowaniem.
  • Aktualności
Ze Śląskimi Przebojami możecie być na bieżąco ze śląskim rynkiem muzycznym. Zasłyszane to informacje o nadchodzących najciekawszych koncertach, imprezach, premierach płytowych, itp. Czasami pojawiają się tutaj drobne ploteczki (ale zawsze potwierdzone i zweryfikowane). Warto posłuchać to informacje o tym, co ukazało się na naszym rynku – płytach, teledyskach, piosenkach czasami też innych wydawnictwach. Najczęściej piszemy o zupełnych nowościach, czasami jednak wracamy do rzeczy wydanych kilka miesięcy temu, na które naszym zdaniem warto zwrócić Waszą uwagę.
  • Przebojowa Lista Śląskich Przebojów
Przebojowa lista - to po prostu lista przebojów, na której znajdziecie piosenki Waszych ulubionych Artystów Śląskiej Sceny Muzycznej – wielkie przeboje i nowości. Głosować możecie za pośrednictwem naszego portalu oraz drogą e-mailową. Co tydzień podsumowanie oraz 3 nowe propozycje.
  • Imprezy
Imprezy - biesiady - to zakładka użyteczna chyba dla każdego miłośnika śląskiej muzyki i przebojów. Jest to kalendarium imprez z udziałem związanych z naszym rynkiem muzycznym koncertów. Nie brak w nim również imprez familijnych.
  • Wspomnienia
Brzmi nieco nostalgicznie… obiecujemy jednak, że zaglądając do tego działu Przeżyjmy to jeszcze raz, raczej nikt nie będzie płakał. Zamieszamy tutaj relacje z imprez, koncertów i innych wydarzeń, które się odbyły. Staramy się zamieszczać je na bieżąco, ale czasami przypomnimy też nieco dawniejsze wydarzenia. Każda taka relacja opatrzona jest rozbudowaną galerią zdjęć (które oczywiście można powiększyć).
  • Śląskie Przeboje – to się przyda
W zakładce przyda się znajdziecie najrozmaitsze porady. Nasze Dzieci – to porady dotyczące wychowania naszych kochanych dzieci. Co każdy Senior wiedzieć powinien to porady skierowane do Seniorów oraz ich bliskich. Śląskie Przeboje Seniorom starają się poświęcić jeszcze więcej uwagi, zaglądając na imprezy skierowane do nich – relacje w dziale Wydarzenia dla Seniorów.
Interesującym i chyba dla każdego użytecznym działem są Porady Cioci Lilki – znajdziemy tutaj różne wskazówki, jak domowymi sposobami radzić sobie z codziennymi sprawami, jak gotowanie, sprzątanie…
Zachęcamy też, by wraz ze Śląskimi Przebojami poświęcić nieco uwagi naszemu środowisku. Zagadnieniu poświęcony jest dział EkoŚlązok. Próbujemy tutaj jak w prosty i osiągalny dla nas sposób możemy przyczynić się do dbałości o nasze otoczenie, często z korzyścią dla naszego portfela, a już na pewno zdrowia.
Dla osób dbających o zdrowie, ceniących sobie jednocześnie stare domowe sposoby leczenia i wzmacniania organizmu (które oczywiście nie mogą zastąpić lekarza, ale mogą nas wspomóc), stworzyliśmy Kącik zielarza, mający formę mini encyklopedii.
  • Nasz piękny Śląsk
Przeboje potocznie kojarzą nam się z muzyką. Niemniej znaczenie tego słowa jest o wiele szersze. Tym samym dla nas Śląskim Przebojem jest też nasza niepowtarzalna śląsko godka oraz piękne miejsca na Śląsku. Tym samym w zakładce tej znajdziemy słowniczek śląsko-polski oraz polsko-śląski. Teraz nie musisz już się martwić, gdy nie pamiętasz, jak po śląsku mówi się na przedpokój lub nie do końca kojarzysz co to jest fensterbret.
Uważamy, że cały Śląsk jest piękny i pięknem tym należy podzielić się z innymi, jak też przypomnieć nieco zapomniane jego zakątki, często leżące nieopodal nas. W dziale Śląskie Podróże znajdziecie krótkie charakterystyki interesujących Was miejsc, jak też galerie zdjęć tychże miejsc.
  • Zabawa ze Śląskimi Przebojami
W zakładce Zabawa znajdziecie niewątpliwie coś na poprawę humoru – czyli kawały (regularnie dodajemy nowe). Redakcja Śląskich Przebojów przygotowała tam też dział Fajer. Co to takiego? Co miesiąc zamieszczamy tam informację o naszych ulubionych Artystach obchodzących w danym miesiącu Urodziny, tak by mogliście przy okazji sami złożyć im życzenia urodzinowe. Znajdziecie tutaj też dział pośpiewajmy – w nim dodajemy stopniowo teksty piosenek. Zaczynamy od popularnych utworów biesiadnych i ludowych, by wkrótce rozbudować dział o kolejne teksty Waszych ulubionych Śląskich szlagierów.
  • Sklepik Śląskich Przebojów
Śląskie Przeboje to również sklepik internetowy z ogromnym asortymentem płyt Śląskich Artystów – znajdziecie u nas zarówno nowości, jak też płyty sprzed lat. Wszystkie w okazyjnych cenach, wiele z nich objętych jest ponadto promocją. By ułatwić Wam wybór, sklepik Śląskich Przebojów przygotował wyczerpujące opisy każdej z płyt. Płyty zostały uporządkowane wg wykonawców. Można też przeglądać wszystkie po kolei.

Ważny jest dla nas kontakt z czytelnikami Śląskich Przebojów
Redakcja Śląskich Przebojów jest otwarta na wszelkie Wasze uwagi i spostrzeżenia. Informacje, jak skontaktować się z nami znajdziecie w zakładce kontakt.
Zachęcamy Was do regularnego zaglądania na portal jak też dzielenie się ze Śląskimi Przebojami swoimi uwagami. Wy także możecie wypowiadać się na portalu – pod każdym artykułem zamieszczonym na Śląskich Przebojach znajduje się miejsce na Wasze komentarze.
Zachęcamy też na zaglądania na Facebookowy profil  Śląskich Przebojów – gdzie znajdziecie wszystkie nowości.
Gorąco zachęcam – polub Śląskie Przeboje na Facebooku i bądź na bieżąco z tym, co dzieje się na Portalu. Naprawdę warto!
 

Lista przebojów

1.
Dawid JaniakNie przestanę kochać Ciebie
2.
Paweł GołeckiGóralski zew
3.
Edek DworniczekOdyseja do gwiazd
4.
Damian HoleckiCanto Della Terra
5.
Alpina ShowMoja Lady
6.
Ryszard SawickiOstatni wakacyjny dzień
7.
StachLusia
8.
Izabela FojcikNa zawsze Ty i ja
9.
Proskauer EchoPrzyjmij dziś te czerwone róże
10.
Michalina Starosta i Marcin JanotaWróć do mnie Kochany
11.
Stiff CapellaBo mi dobrze tu
12.
Golden MixTańczę dla Ciebie
13.
Edek SikoraNiebieskie łąki
14.
Kamil Roch Karolczuk, Joanna WojtaszewskaNinon, ach uśmiechnij się
15.
AlinaNic na siłę

Sonda

Wybierz najlepszą piosenkę o wiośnie [głosujemy raz na dobę]