Aktualności wróć do listy
31.12.2020

Pamiętne imprezy sylwestrowe Edka Sikory

O swoich dwóch niezapomnianych, niezwykle barwnych Sylwestrach opowiedział Śląskim Przebojom jeden z czołowych Artystów Śląskiej Sceny – Edek Sikora.
E.: Właściwie miałem dwa niezapomniane Sylwestry. Pierwszy z nich, to był Sylwester 1979/’80. Byłem umówiony z jakąś Dziewczyną, ale w końcu nie poszedłem, zaprosił mnie sąsiad – mój kolega. Nad ranem siedzieliśmy z właściwie obcym towarzystwem, by się „ochłodzić” po imprezie… W pewnym momencie powiedziałem na głos hasło „żyjemy w takim Kraju, w którym nic się nie dzieje… Jest taki spokój – kompletnie nic się nie dzieje”. Tymczasem za rok był już stan wojenny, a i w moim prywatnym życiu niedługo sporo zaczęło się dziać. [śmiech]
A drugi Sylwester 1999/2000 spędzony w pałacyku w Mosznej – tym razem już koncertowo. Miałem kolegę Tadzia – to był taki lekkoduch… [śmiech] wszystko zawsze traktował na luzie. W dniu wyjazdu (w Sylwestra) okazało się, że swój niezawodny samochód pożyczył koledze, a kolega dał mu w zamian swojego forda, który ledwie potrafił wjechać pod górkę. Tego dnia była piękna, słoneczna pogoda. Już na początek mieliśmy opóźnienie i już zaczęły się problemy – pojechaliśmy po drodze po wokalistkę do Rudy Śląskiej i nie mogliśmy wjechać pod górkę, bo zrobiło się ślisko (w tym momencie już mieliśmy 1,5 godziny opóźnienia). Rozpoczęliśmy nasza trasę… Mniej więcej w połowie – już na Opolszczyźnie – wjechaliśmy w mgłę i to taką, że musiałem wysiąść z samochodu i iść przed, macając nogą krawędź jezdni, by nie wjechać do rowu. Ostatecznie przyjechaliśmy na miejsce na 19:30, za pół godziny wszystko miało się zacząć. Oczywiście podjechaliśmy nie od tej strony, stróż musiał przecinać kłódkę, byśmy mogli wjechać z tej strony. Ostatecznie zaczęliśmy w miarę o czasie. Jakoś to wszystko szło, aż do 23:45, kiedy to nagle zabrakło prądu… Do godziny 1:00 organizowano agregaty, w końcu ruszyły, świat przeżył, a my graliśmy do około 2:00. Wtedy przyszli zagrać Cyganie, wszyscy goście poszli ich posłuchać i już oczywiście nie wrócili. To był niezwykle zwariowany Sylwester, który pamiętam do dzisiaj.

Kto mo fajer w lipcu?
Kto mo fajer w lipcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
2.
Kasia ESBeztroskie lata
3.
Ewa CzajkaPokochaj mnie
4.
Izabela FojcikMam w Tobie miłość
5.
Stach i MagdalenaMam Cię dość
6.
Marta Skarba - WitaminaKochaj, całuj, przytul
7.
Teresa WernerBawmy się
8.
Krzysztof PietrekProste słowa dwa
9.
Aga i PiotrChcę oglądać z Tobą Świat
10.
Leszek i Monika FilecMuzyczny klucz
11.
Chris OxforduoDanny 18
12.
Tim FabianVirginia
13.
Proskauer EchoMoi Rodzice
14.
Karpowicz FamilyDzień dobry
15.
Marta Hawrot (Marta Oxforduo)Dream Of My Life

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk na łódce / statku [głosujemy raz na dobę]