Aktualności wróć do listy
03.08.2022

Karolina Trela o niezapomnianych wakacjach dzieciństwa

Wakacje zapamiętujemy z różnych przyczyn… Jakie były niezapomniane wakacje Karoliny Treli i dlaczego Artystka tak bardzo je zapamiętała? Przekonacie się z poniższej opowieści. Rzeczywiście – było co zapamiętać…
Moje niezapomniana wakacje z dzieciństwa? Hmm, pamiętam jak z Rodzicami wyjechaliśmy jeden jedyny raz na Mazury, do miejscowości Bożkowo – zawsze mam zasadniczy problem z geografią, nawet do miejscowości obok jadę z nawigacją. No – to taki żart, ale dużo w nim prawdy.  – śmieje się Karolina Trela.
Wracając do wakacji – pojechaliśmy tam, miał być super hotel i super wczasy, to było mniej więcej 20 lat temu. Zajechaliśmy na miejsce i szukamy hotelu, który był na zdjęciach… Sama powtarzałam, że jak będzie tak jak w domu, to będzie super – ale miał być fajny basen i w ogóle wszystko super. Zajechaliśmy, a to był taki pensjonat – czy pensjonat-schronisko – i szukaliśmy, gdzie te wszystkie atrakcje. A tam koedukacyjna łazienka – cóż, nie ma problemu, do wszystkiego się przystosujemy… Ja wylądowałam gdzieś w łóżku piętrowym, moi Rodzice 5 pokoi dalej.  
– Karolina wybucha śmiechem
Nie szkodzi! To nie byłby problem. Ale może znacie taką piosenkę Ach śpij kochanie? Kiedyś słyszałam taką wersję „Ach śpij kochanie, jeśli gwiazdkę z nieba chcesz – dostaniesz, w Twoje włosy weszła ćma, po twej dłoni łazi pchła, dobrej nocy życzę ja…” – to mniej więcej tak było. Do tego jeszcze były „karaluchy” – ale ja wtedy jeszcze nie byłam świadoma, że to są karaluchy, tylko chodziły jakieś żyjątka po ziemi… Następnego dnia przychodzi Mama z tych pięciu pokoi obok i pyta „jak Ci się spało?”, na co ja: „Dobrze Mamo. Śpiewałam sobie ciągle tą piosenkę… I tak patrzę, a po ziemi coś chodziło…”. Mama zapytała „co łaziło?”. Powiedziałam „jakiś taki robak.” – „tylko jeden?”. Odpowiedziałam, „Nie – no, więcej ich było”. Mama zapytała „A co to było” – więc opisałam. Mama „wiesz, to był karaluch”, na co ja przestraszona: „A co to jest?” – „a, nic takiego”… Z tego wyjazdu to pamiętam, że” basen okazał się zamknięty i bez wody, karaluchy chodziły cały czas, łazienka koedukacyjna nie była aż takim problemem – bo tam przynajmniej karaluchów nie było. A tak ogólnie, to było super, mam stamtąd super wspomnienia, do których wracam do dziś.  – podsumowuje ze śmiechem Karolina Trela.
Kto ma Urodziny w listopadzie?
Kto ma Urodziny w listopadzie?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Ryszard SawickiOstatni wakacyjny dzień
2.
Krzysztof KoniarekA ja lubię deszcz
3.
Dominika i Janusz ŻyłkaW rytmie naszych serc
4.
StachLusia
5.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
6.
Stiff CapellaBo mi dobrze tu
7.
Michalina Starosta i Marcin JanotaWróć do mnie Kochany
8.
Duet KaroPowiedz mi
9.
Witamina BandMasz jak w banku
10.
Duet RomanticaApetyt na miłość
11.
Paweł GołeckiCud natury, moje góry!
12.
Izabela FojcikTańczyć, marzyć, kochać
13.
Piotr HerdzinaBoża Nadzieja
14.
Edek DworniczekTak być nie miało
15.
Golden MixKto się czubi, ten się lubi

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk w jesiennym nastroju cz.2 [głosujemy raz na dobę]