Aktualności wróć do listy
03.08.2022

Karolina Trela o niezapomnianych wakacjach dzieciństwa

Wakacje zapamiętujemy z różnych przyczyn… Jakie były niezapomniane wakacje Karoliny Treli i dlaczego Artystka tak bardzo je zapamiętała? Przekonacie się z poniższej opowieści. Rzeczywiście – było co zapamiętać…
Moje niezapomniana wakacje z dzieciństwa? Hmm, pamiętam jak z Rodzicami wyjechaliśmy jeden jedyny raz na Mazury, do miejscowości Bożkowo – zawsze mam zasadniczy problem z geografią, nawet do miejscowości obok jadę z nawigacją. No – to taki żart, ale dużo w nim prawdy.  – śmieje się Karolina Trela.
Wracając do wakacji – pojechaliśmy tam, miał być super hotel i super wczasy, to było mniej więcej 20 lat temu. Zajechaliśmy na miejsce i szukamy hotelu, który był na zdjęciach… Sama powtarzałam, że jak będzie tak jak w domu, to będzie super – ale miał być fajny basen i w ogóle wszystko super. Zajechaliśmy, a to był taki pensjonat – czy pensjonat-schronisko – i szukaliśmy, gdzie te wszystkie atrakcje. A tam koedukacyjna łazienka – cóż, nie ma problemu, do wszystkiego się przystosujemy… Ja wylądowałam gdzieś w łóżku piętrowym, moi Rodzice 5 pokoi dalej.  
– Karolina wybucha śmiechem
Nie szkodzi! To nie byłby problem. Ale może znacie taką piosenkę Ach śpij kochanie? Kiedyś słyszałam taką wersję „Ach śpij kochanie, jeśli gwiazdkę z nieba chcesz – dostaniesz, w Twoje włosy weszła ćma, po twej dłoni łazi pchła, dobrej nocy życzę ja…” – to mniej więcej tak było. Do tego jeszcze były „karaluchy” – ale ja wtedy jeszcze nie byłam świadoma, że to są karaluchy, tylko chodziły jakieś żyjątka po ziemi… Następnego dnia przychodzi Mama z tych pięciu pokoi obok i pyta „jak Ci się spało?”, na co ja: „Dobrze Mamo. Śpiewałam sobie ciągle tą piosenkę… I tak patrzę, a po ziemi coś chodziło…”. Mama zapytała „co łaziło?”. Powiedziałam „jakiś taki robak.” – „tylko jeden?”. Odpowiedziałam, „Nie – no, więcej ich było”. Mama zapytała „A co to było” – więc opisałam. Mama „wiesz, to był karaluch”, na co ja przestraszona: „A co to jest?” – „a, nic takiego”… Z tego wyjazdu to pamiętam, że” basen okazał się zamknięty i bez wody, karaluchy chodziły cały czas, łazienka koedukacyjna nie była aż takim problemem – bo tam przynajmniej karaluchów nie było. A tak ogólnie, to było super, mam stamtąd super wspomnienia, do których wracam do dziś.  – podsumowuje ze śmiechem Karolina Trela.
Kto fajruje w sierpniu?
Kto fajruje w sierpniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Ewa CzajkaNajlepszy czas
2.
Tomasz CalickiCzy uwierzysz
3.
Izabela FojcikTańczyć, marzyć, kochać
4.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
5.
Proskauer EchoDziękuję Ci, że jesteś tu
6.
AlinaNasz czas
7.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów
8.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
9.
Krzysztof PietrekZa wszystkie nasze dni
10.
StachDobry gest
11.
Wesoła BiesiadaDziołcha ze Śląska
12.
Paweł GołeckiZłoty warkocz
13.
Tim FabianZabiorę Ciebie do gwiazd
14.
Claudia i Kasia ChwołkaKawa
15.
MagdaLiczi

Sonda

Wybierz najlepszą piosenkę o lecie cz.2 [głosujemy raz na dobę]