Aktualności wróć do listy
12.02.2018

Nowości internetowe: Piotr Feszter i Captain Freddy

Czas na kilka słów o kolejnej premierze teledyskowej – tym razem do piosenki, której chyba nikomu nie trzeba już przedstawiać.
W ostatnich miesiącach śląskimi stacjami radiowymi (szczególnie Radiem Silesia, jak też Radiem Piekary) zawładnęły przeboje Piotra Fesztera – a konkretnie stare hity Artysty w odświeżonych wersjach. Od grudnia zdecydowanie króluje piosenka Ja! Jo lubia śląskie śpiewki grać – piosenka nawet stała się najpierw hitem miesiąca, następnie hitem roku Szlaglisty Radia Silesia. Przypomnijmy, że utwór jest pogodnym, tanecznym utworem utrzymanym w typowo szlagierowej konwencji. W odświeżonej wersji wokal Piotra Fesztera został wzbogacony o rewelacyjne brzmienie saksofonu w wykonaniu Kapitana Freddiego (świetny niemiecki saksofonista znany niegdyś z formacji Captain Cook). Przypomnijmy, że kompozytorem muzyki jest sam Piotr Feszter, za tekst odpowiedzialni są Piotr Feszter oraz Jan Etgens.
Teledysk zrealizowano w plenerze – podczas rejsu statkiem po alpejskim jeziorze, jak też nad brzegiem tegoż jeziora. Atutem teledysku niewątpliwie są przepiękne krajobrazy, jak też profesjonalnie zrealizowane zdjęcia. W teledysku pojawili się Piotr Feszter, Kapitan Freddy oraz Wokalistka. Całość tworzy prosty, ale dobrze zrealizowany i miły dla oka obraz (pozbawiony zbędnych efektów specjalnych poza subtelnym przenikaniem obrazu), wzbogacający ładną kompozycję. Z ciekawostek można dodać, że jednym z Twórców teledysku jest Adam Janosch, czyli popularny Adi.

Kto świętuje w sierpniu?
Kto świętuje w sierpniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
2.
AvistaRytm naszych serc
3.
Damian HoleckiOna i ja
4.
FrejeLetni czas
5.
Darek NowickiŻółte tulipany
6.
StachSłona łza
7.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
8.
Tim FabianMój Aniele
9.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
10.
Śląscy Kowboje - Stach & ChrisCantry na działce
11.
WeronikaTotalny luz
12.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
13.
Ania i KarolMuzyka ma magiczną moc
14.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
15.
Zespół Ed-KaLepsze dni

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z udziałem dzieci [głosujemy raz na dobę]