Aktualności wróć do listy
12.02.2024

Nowości muzyczne i teledyskowe: Alpina Show

Po raz kolejny nadganiamy nasze zaległości na temat piosenek i teledysków, jakie ukazały się w ostatnim czasie – tym razem czas na najnowszą propozycję projektu Alpina Show.
W ostatnim czasie u Artystów naszej Sceny sporo się dzieje – nowe piosenki, teledyski, ale też projekty muzyczne. Właśnie takim projektem jest Alpina Show, czyli nowy Zespół Piotra Fesztera, który postawił na klimaty tyrolsko-bawarskie, ale oczywiście z polskimi tekstami. Niedawno ukazał się teledysk do piosenki Moja Lady. Brzmieniowo, to rzeczywiście typowo tyrolsko brzmiący szlagier – skoczny, w szybkim tempie, z udziałem tradycyjnych instrumentów, niewątpliwie idealny do tańca na różnego rodzaju imprezach i biesiadach. Tekst opowiada o tytułowej Lady, czyli ukochanej bohatera, a zarazem jego zaradnej żonie, która jest jego jedyną, wielką miłością (w której nie brak drobnych konfliktów – szczególnie, gdy mąż nabroi). Teledysk niewątpliwie napisany jest z lekkim przymrużeniem oka. Muzykę skomponował Piotr Fester (który jest też Aranżerem), za tekst odpowiadają Peter Feszter i Jan Etgens.
Teledysk w całości został zrealizowany w plenerze, w malowniczej alpejskiej scenerii – zdecydowanie w stylu wzorowanym na typowych tyrolskich szlagierach. Piotr z Zespołem stoją na tle pięknych gór, całość dopełnia kilka ujęć malowniczych, alpejskich krajobrazów. Zdjęcia powstały przy pięknej, letniej pogodzie, która nadaje wszystkiemu żywszej kolorystyki. Sam zespół Alpina Show ubrany jest w tyrolskie stroje – tak więc całość jest bardzo spójna. Teledysk dobrze się ogląda.

 

Kto ma Urodziny w lutym?
Kto ma Urodziny w lutym?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Paweł GołeckiGóralski zew
2.
StachLusia
3.
Edek DworniczekOdyseja do gwiazd
4.
Dawid JaniakNie przestanę kochać Ciebie
5.
Ryszard SawickiOstatni wakacyjny dzień
6.
Golden MixTańczę dla Ciebie
7.
Stiff CapellaBo mi dobrze tu
8.
Karolina TrelaSercy robi bum
9.
Michalina Starosta i Marcin JanotaWróć do mnie Kochany
10.
Edek SikoraNiebieskie łąki
11.
Beata MańkowskaKochaj i tańcz
12.
Aneta i NorbertTulipany z Amsterdamu
13.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
14.
Chris OxforduoTaka będzie wiosna
15.
Duet KaroPowiedz mi

Sonda

Wybierz Przebój 2023 Roku - FINAŁ [głosujemy raz na dobę]