Aktualności wróć do listy
03.05.2021

Nowości muzyczne i teledyskowe: Bożena i Mirek Szołtysek

Wracamy do nowości muzycznych i teledyskowych ostatnich tygodni. Tym razem najwyższy czas poświęcić nieco uwagi najnowszej propozycji Bożeny i Mirka Szołtyska.
Ostatnie półtora roku to niezwykle aktywny czas w życiu i twórczości Mirka Szołtyska. Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłych wakacji ukazał się najnowszy krążek Bożeny i Mirka Szołtyska – noszący tytuł Minęło tyle lat. Właśnie z tego krążka pochodzi utwór Ciągle sam. To rytmiczna i melodyjna propozycja utrzymana w klimatach z pogranicza szlagierów i muzyki dance – bardzo nowocześnie i interesująco zaaranżowana. Piosenka wpada w ucho. Jak nietrudno się domyślić, tym razem tekst piosenki znów opowiada o miłości – a raczej o zakochaniu w dziewczynie marzeń, o samotności, nieśmiałości, niepewności. Tekst jest ładny, poetycki. Autorem tekstu jest oczywiście Mirosław Szołtysek, kompozytorem muzyki – Zbigniew Marczyk, aranżerem – Bogdan Kisiel.  
Tym razem całość teledysku zrealizowana została we wnętrzach – a konkretniej w klimatycznym wnętrzu opustoszałego baru. Całość tworzy fabułę, nawiązującą do tekstu piosenki – Mirek wcielił się oczywiście w rolę zakochanego bohatera, a Bożena w rolę pięknej barmanki (którzy spotykają się w barze na chwilę przed zamknięciem lokalu). Clip jest nastrojowy, utrzymany w dosyć ciemnej kolorystyce. Uwagę zwracają ciekawie zrealizowane zdjęcia, świetnie uchwycone detale – jak zawsze profesjonalnie zrealizowane, podobnie jak montaż. Za realizację odpowiada Mateusz Matiz Adamski, we współpracy z Krzysztofem Szwedem Jr.
Kto ma Urodziny w maju?
Kto ma Urodziny w maju?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Kasia ESBeztroskie lata
2.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
3.
Ewa CzajkaPokochaj mnie
4.
Stach i MagdalenaTysiąc róż Ci podaruję
5.
Teresa WernerBawmy się
6.
Izabela FojcikMam w Tobie miłość
7.
Krzysztof PietrekProste słowa dwa
8.
Aga i PiotrChcę oglądać z Tobą Świat
9.
Wesoła BiesiadaUśmiechnij się!
10.
Marta Skarba - WitaminaKochaj, całuj, przytul
11.
Proskauer EchoMoi Rodzice
12.
Marta Hawrot (Marta Oxforduo)Dream Of My Life
13.
Michalina StarostaPo siódme
14.
HarmonicZ Tobą na zawsze
15.
De SilversOcean łez

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Matce cz.1 [głosujemy raz na dobę]