Aktualności wróć do listy
19.05.2021

Nowości muzyczne i teledyskowe: Leszek i Monika Filec

Wracamy do premier muzycznych ostatnich dni i tygodni. Tym razem nieco uwagi poświęcimy zupełnie nowej propozycji Leszka i Moniki Filec.
Leszek i Monika Filec mają na koncie sporo przebojów. Kilka tygodni temu w rozgłośniach radiowych ukazała się najnowsza propozycja popularnego i lubianego Duetu – piosenka Muzyczny klucz. Kilka dni temu miała miejsce premiera teledysku do tejże piosenki. Sam utwór jest bardzo pogodną piosenką utrzymaną w stylistyce z pogranicza szlagierów, biesiady i muzyki dance. Utwór jest bardzo nowocześnie zaaranżowany, pojawia się w nim sporo elektronicznych brzmień. Rytmiczna piosenka wpada w ucho i wprawia w dobry nastrój. Tekst opowiada po prostu o magii muzyki, o jej roli w naszym życiu.
Teledysk do piosenki również prezentuje się bardzo optymistycznie i pomysłowo. Zdjęcia powstały w kilku lokacjach – głównie na scenie oraz w studiu nagrań, choć pojawiają się też inne miejsca, jak choćby garderoby. To tak naprawdę sporo kadrów z życia muzyka-artysty, a zarazem krótka historia powstawania piosenki – od jej napisania, przez nagrywanie, próby, aż po prezentację na scenie. Oczywiście pojawia się też bezpośrednie nawiązanie do tytułowego klucza, czy też muzycznego klucza (i przy okazji pewnej szkatułki ze skarbami). Dodajmy, że Leszek i Monika wystąpili tu w kilku rolach – nie tylko Twórców i Wykonawców piosenki, ale też… widzów i to na własnym koncercie (przy okazji szampańsko się bawiących). Całość tworzy barwny i pełen humoru obraz. Spora część zdjęć powstała w Centrum Kultury w Rydułtowach.
Dodajmy, że całość – zarówno muzyka i tekst, jak scenariusz i pomysł teledysku są całkowicie autorskim dziełem Moniki i Leszka Filec.
Kto mo fajer w lipcu?
Kto mo fajer w lipcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
2.
Kasia ESBeztroskie lata
3.
Ewa CzajkaPokochaj mnie
4.
Izabela FojcikMam w Tobie miłość
5.
Stach i MagdalenaMam Cię dość
6.
Marta Skarba - WitaminaKochaj, całuj, przytul
7.
Teresa WernerBawmy się
8.
Krzysztof PietrekProste słowa dwa
9.
Aga i PiotrChcę oglądać z Tobą Świat
10.
Leszek i Monika FilecMuzyczny klucz
11.
Chris OxforduoDanny 18
12.
Tim FabianVirginia
13.
Proskauer EchoMoi Rodzice
14.
Karpowicz FamilyDzień dobry
15.
Marta Hawrot (Marta Oxforduo)Dream Of My Life

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk na łódce / statku [głosujemy raz na dobę]