Aktualności wróć do listy
01.03.2021

Nowości muzyczne i teledyskowe: Marta Hawrot, czyli Marta Oxforduo

Sięgamy po raz kolejny do nowości muzycznych ostatnich tygodni. Tym razem niezwykle romantyczna propozycja, która swą premierę miała dokładnie w Walentynki.
Marta Hawrot, pomimo młodego wieku znana jest na naszej Scenie już od wielu lat. Artystka obecnie kojarzona jest głównie z Duetem Oxforduo, w którym występuje wraz z Chrisem. Marta świetnie czuje się też w nieco odmiennych klimatach muzycznych, czego dowodem jest Jej pierwsza oficjalna solowa piosenka nosząca tytuł Dream Of My Life. To nastrojowa popowa ballada, z domieszką brzmień softrockowych, świetnie zaaranżowana i bardzo dopracowana – delikatny, a zarazem silny głos Marty świetnie współgra z interesującym i bardzo bogatym podkładem. Wykonywana w języku angielskim piosenka opowiada o miłości – tytułowym marzeniu życia, którym jest wyśniony chłopak oraz momencie, w którym piękne marzenie zmienia się w rzeczywistość. Kompozytorem muzyki jest Emilian Nyka (Kayn Leimin), autorką tekstu Sally Krone.
Teledysk do piosenki jest bardzo nastrojowy, utrzymany w ciemnej kolorystyce. Zdjęcia powstały w we wnętrzach (na scenie Teatru Nowego w Zabrzu). Marcie towarzyszy para zawodowych tancerzy (Joanna Rynkiewicz-Pogrzeba, Daniel Dąbrowski) – całość jest trochę musicalowa czy teatralna. Clip oddaje niewątpliwie nastrój piosenki. Zdjęcia zrealizowane są bardzo profesjonalnie, podobnie jak montaż. Teledysk niewątpliwie zapada w pamięć i wyróżnia się. Za realizację clipu odpowiada Grzegorz Knapek, reżyserem był Edward Sikora.
Kto świętuje w kwietniu?
Kto świętuje w kwietniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
2.
Kasia ESBeztroskie lata
3.
Ewa CzajkaPokochaj mnie
4.
Stach i MagdalenaTysiąc róż Ci podaruję
5.
Izabela FojcikMam w Tobie miłość
6.
Wesoła BiesiadaUśmiechnij się!
7.
Teresa WernerBawmy się
8.
Marta Hawrot (Marta Oxforduo)Dream Of My Life
9.
AdiMoja staro Harmonijka
10.
Aga i PiotrChcę oglądać z Tobą Świat
11.
Arkadia BandBędzie OK
12.
Adam HertzMagdaleno Mario
13.
De SilversOcean łez
14.
Krzysztof PietrekProste słowa dwa
15.
Bernadeta Kowalska i PrzyjacieleZakochaj się

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z zamkiem lub pałacem w tle [głosujemy raz na dobę]