Aktualności wróć do listy
16.08.2021

Nowości muzyczne i teledyskowe: Monika i Leszek Filec

Wracamy do nowości muzycznych i teledyskowych ostatnich tygodni. Tym razem czas na niezwykle wakacyjną propozycję, którą zaserwowali nam Monika i Leszek Filec.
W ostatnich tygodniach raczej nie możemy narzekać na brak nowości muzycznych i teledyskowych. Niespodziankę dla swych Fanów przygotowali tym razem Monika i Leszek Filec. Artystyczne Małżeństwo tym razem postanowiło odświeżyć stary przebój Leszka – Ślonski Reggae. Jest więc wakacyjnie, rytmicznie, melodyjnie. Utwór doczekał się nieco odświeżonej aranżacji, oczywiście nadal łączącej brzmienia szlagierowe z muzyką reggae (no i odrobiną bardziej egzotycznie brzmiących instrumentów). Tekst opowiada po prostu o dobrej zabawie, o pozytywnym wpływie muzyki na nastrój i nasze życie i właściwie o naszych śląskich klimatach. tekst jest dowcipny.
Teledysk znacznie stylistycznie odbiega od swego pierwowzoru. Całość zdjęć powstała w przydomowym ogrodzie, w kameralnych realiach – na leżakach (w ujęciach tych bardzo ważną rolę odegrała pewna… miska), w basenie oraz w kilku miejscach ogrodu. Poza Moniką i Leszkiem w kilku ujęciach wystąpił Syn Moniki i Leszka. Nie zabrakło nawet akcentów kulinarnych. W clipie nie zabrakło dowcipnych akcentów, całość (choć w sporej ilości zdjęć główni Bohaterowie siedzą lub wręcz leżą) jest dosyć dynamiczna. Teledysk zrealizował Aleksander Filec.

Hmm, o ile samo odświeżenie przez Artystę dawnej propozycji nie jest niczym niezwykłym, zaskakiwać może, że Leszek i Monika postanowili dołączyć do nieco nietypowego zwyczaju, który od pewnego czasu pojawia się na naszym rynku, polegającego na nagrywaniu na nowych teledysków do utworów, które clipu już się doczekały.
Kto mo fajer w październiku?
Kto mo fajer w październiku?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
2.
Ewa CzajkaPokochaj mnie
3.
Izabela FojcikMam w Tobie miłość
4.
Krzysztof PietrekProste słowa dwa
5.
Teresa WernerWarto żyć
6.
Kobiety na WalizkachHej życie!
7.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
8.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów
9.
Marta SkarbaKłam
10.
Kasia ESBeztroskie lata
11.
Frela BlueWracom nazot
12.
Aga i PiotrChcę oglądać z Tobą Świat
13.
AvistaOczarowałaś mnie
14.
Stach i MagdalenaMam Cię dość
15.
Paweł GołeckiDla kilku chwil