Aktualności wróć do listy
21.09.2022

Nowości muzyczne oraz teledyskowe: Kobiety na Walizkach

Wracamy do premier muzycznych i teledyskowych ostatnich tygodni. Tym razem czas na najnowszą propozycję Duetu Kobiety na Walizkach.
Pod koniec sierpnia zgodnie z zapowiedzią ukazał się najnowszy clip i piosenka Duetu Kobiety na Walizkach. Magda i Żaneta po raz kolejny wysoko postawiły poprzeczkę. Piosenka nosi tytuł Wschody i zachody Słońca. To nastrojowa popowa ballada (z domieszką brzmień softrocka), utrzymana w dosyć szybkim tempie, rytmiczna i bardzo interesująco oraz nowocześnie zaaranżowana, zdecydowanie wyróżniając się na naszej Scenie. Tekst opowiada po prostu o życiu – o jego kolejach, o tym, że choć czasami upadamy, coś nam się nie udaje, zawsze możemy powstać, a bardzo wiele zależy od nas, o tym że nasz czasami drobny gest i odrobina ciepła może zmienić czyjeś życie. Całość ma pozytywną wymowę. Tekst jest piękny, poetycki i głęboki, z pewnością zasługuje na uważne wsłuchanie się w treść i chwilę refleksji. Za muzykę, tekst i aranżację odpowiada Arek Wiech.
Jeśli chodzi o teledysk, po raz kolejny został zrealizowany na najwyższym poziomie. W clipie do piosenki Wschody i zachody Słońca, oprócz Magdaleny Witoszek i Żanety Czogalik pojawia się sporo fabularnych ujęć z innymi Bohaterami. Ujęcia z Kobietami na Walizkach powstały w kilku lokacjach – głównie na żaglówce i przystani żeglarskiej, ale też na tle łąki i w kilku innych zakątkach. Całość teledysku tworzy barwną fabułę, z licznymi scenami ukazującymi życie – szczęśliwe chwile, relacje pomiędzy bliskimi, jak też minihistoryjki nawiązujące do tekstu, pokazujące, jak nasz drobny gest może odmienić czyjeś życie. Całość jest bardzo złożona, dynamiczna i dopracowana. To niewątpliwie propozycja warta uwagi. Ujęcia są bardzo dopracowane i profesjonalnie zrealizowane, podobnie jak montaż. Za realizację teledysku odpowiada Studio Filmowe BP Bogusław Porwoł, za scenerię i reżyserię odpowiadają Bogusław Porwoł i Magdalena Witoszek.

 
Kto świętuje we wrześniu?
Kto świętuje we wrześniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Paweł GołeckiCud natury, moje góry!
2.
StachLusia
3.
Duet KaroPowiedz mi
4.
Krzysztof Pietrek, Mateusz SzymczykBo życie takie jest
5.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
6.
Michalina Starosta i Marcin JanotaWróć do mnie Kochany
7.
Dominika i Janusz ŻyłkaW rytmie naszych serc
8.
Stiff CapellaBo mi dobrze tu
9.
Happy Jędrowski ShowRakieta
10.
Izabela FojcikTańczyć, marzyć, kochać
11.
Golden MixKto się czubi, ten się lubi
12.
Mariusz KalagaCiebie mam
13.
Witamina BandMasz jak w banku
14.
Edek DworniczekCzekam
15.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów