Aktualności wróć do listy
21.09.2022

Nowości muzyczne oraz teledyskowe: Kobiety na Walizkach

Wracamy do premier muzycznych i teledyskowych ostatnich tygodni. Tym razem czas na najnowszą propozycję Duetu Kobiety na Walizkach.
Pod koniec sierpnia zgodnie z zapowiedzią ukazał się najnowszy clip i piosenka Duetu Kobiety na Walizkach. Magda i Żaneta po raz kolejny wysoko postawiły poprzeczkę. Piosenka nosi tytuł Wschody i zachody Słońca. To nastrojowa popowa ballada (z domieszką brzmień softrocka), utrzymana w dosyć szybkim tempie, rytmiczna i bardzo interesująco oraz nowocześnie zaaranżowana, zdecydowanie wyróżniając się na naszej Scenie. Tekst opowiada po prostu o życiu – o jego kolejach, o tym, że choć czasami upadamy, coś nam się nie udaje, zawsze możemy powstać, a bardzo wiele zależy od nas, o tym że nasz czasami drobny gest i odrobina ciepła może zmienić czyjeś życie. Całość ma pozytywną wymowę. Tekst jest piękny, poetycki i głęboki, z pewnością zasługuje na uważne wsłuchanie się w treść i chwilę refleksji. Za muzykę, tekst i aranżację odpowiada Arek Wiech.
Jeśli chodzi o teledysk, po raz kolejny został zrealizowany na najwyższym poziomie. W clipie do piosenki Wschody i zachody Słońca, oprócz Magdaleny Witoszek i Żanety Czogalik pojawia się sporo fabularnych ujęć z innymi Bohaterami. Ujęcia z Kobietami na Walizkach powstały w kilku lokacjach – głównie na żaglówce i przystani żeglarskiej, ale też na tle łąki i w kilku innych zakątkach. Całość teledysku tworzy barwną fabułę, z licznymi scenami ukazującymi życie – szczęśliwe chwile, relacje pomiędzy bliskimi, jak też minihistoryjki nawiązujące do tekstu, pokazujące, jak nasz drobny gest może odmienić czyjeś życie. Całość jest bardzo złożona, dynamiczna i dopracowana. To niewątpliwie propozycja warta uwagi. Ujęcia są bardzo dopracowane i profesjonalnie zrealizowane, podobnie jak montaż. Za realizację teledysku odpowiada Studio Filmowe BP Bogusław Porwoł, za scenerię i reżyserię odpowiadają Bogusław Porwoł i Magdalena Witoszek.

 
Kto obchodzi Urodziny w październiku?
Kto obchodzi Urodziny w październiku?
Kto świętuje Urodziny we wrześniu?
Kto świętuje Urodziny we wrześniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór

Lista przebojów

1.
Izabela FojcikTańczyć, marzyć, kochać
2.
Tomasz CalickiCzy uwierzysz
3.
Ewa CzajkaNajlepszy czas
4.
Golden MixTyle chwil przed nami
5.
Edek DworniczekMoja nadzieja
6.
Paweł GołeckiOdpłyńmy Miła
7.
AlinaNasz czas
8.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
9.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
10.
Wesoła BiesiadaDziołcha ze Śląska
11.
Duet KaroJo i Ty
12.
Krzysztof PietrekZa wszystkie nasze dni
13.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów
14.
Duo Fenix - Dwa FynikiZawsze tylko razem
15.
Bożena i Mirek SzołtysekMiłości ton