Aktualności wróć do listy
18.11.2020

Nowości muzyczne: Stach

Sięgamy do nowości muzycznych ostatnich tygodni. Może nie jest ich za wiele, ale trzeba przyznać, że ukazujące się propozycje są naprawdę interesujące… Wśród nich znajduje się niewątpliwie najnowsza piosenka Stacha.
W historii muzyki popularnej, a tym bardziej śląskiej do rzadkości należą piosenki stanowiące kontynuacje już stworzonych przebojów. Na naszym rynku właściwie do niedawna nasuwał nam się tylko jeden przykład (zespołu Happy Folk), ale o nim przy innej okazji. Niedawno jeden z największych przebojów Stacha – Czy Anioły mają rogi – doczekał się kontynuacji, pod tytułem Anioł do poduszki, czyli Czy Anioły mają rogi 2.
Podobnie jak w przypadku pierwowzoru, piosenka Anioł do poduszki jest bardzo melodyjna i rytmiczna. Aranżacja jest ciekawa i bogata, a utwór szybko wpada w ucho. Kompozycja jest optymistyczna i niewątpliwie poprawia Słuchaczom nastrój. Tekst stanowi rzeczywiście odpowiedź na zawarte Czy Anioły mają rogi pytanie „Odpowiedz mi Boże drogi, czy Anioły mają rogi?” – jak się okazuje po 5 latach odpowiedź (i to bardzo wyczerpująca) padła. Podobnie, jak w oryginale, całość jest opowiedziana z przymrużeniem oka, choć niewątpliwie w tekście jest coś z życia (przy okazji Stach pewnie po raz kolejny naraził się kilku Paniom, ale co tam ;) ). Podobnie jak w przypadku pierwszej części, autorką tekstu jest Joanna Kiepura, muzykę tym razem napisała Anna Kittel.
Kto świętuje w listopadzie?
Kto świętuje w listopadzie?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Stach i MagdalenaTysiąc róż Ci podaruję
2.
Danuta WiśniewskaPróżne słowa
3.
Damian HoleckiNasz Świat, nasz dom
4.
Wesoła BiesiadaUśmiechnij się!
5.
AlinaNie zakocham się tej nocy
6.
AdiMoja staro Harmonijka
7.
Adam HertzMagdaleno Mario
8.
Damian Holecki i TacjanaThe Prayer
9.
Arkadia BandBędzie OK
10.
A To MyNa zawsze razem
11.
B&G Beata Mańkowska i GenoNa skrzydłach marzeń
12.
De SilversOcean łez
13.
Szwarne KarlusyMaszkety
14.
Tim FabianZostań proszę
15.
Frela BlueSamba

Sonda

Wybierz najlepszą piosenkę związaną z podróżami po Świecie [głosujemy raz na dobę]