Aktualności wróć do listy
26.01.2022

Nowości płytowe – Tomek Coral i Kobiety na Walizkach: W Świątecznym Nastroju

Czas poświęcić nieco uwagi nowościom płytowym, które w ostatnim czasie ukazały się na naszym rynku. Ponieważ trwa okres świąteczny – na początek świetna płytowa propozycja na ten czas – w wykonaniu Tomka CORALA i Kobiet na Walizkach.
Jak już wspomnieliśmy, w tym sezonie ukazało się stosunkowo dużo nowości muzycznych w świątecznym nastroju. Wśród nich nie zabrakło również ciekawych propozycji płytowych – jedną z nich jest krążek zatytułowany po prostu W Świątecznym Nastroju. Płyta nagrana została przez Tomka CORALA we współpracy z Duetem Kobiety na Walizkach. Na klimatycznym krążku znajdziemy 10 interesujących świątecznych propozycji – w większości pastorałek lub piosenek świątecznych, choć nie zabrakło również tradycyjnych kolęd.
Płyta, jak na świąteczny krążek przystało, jest bardzo nastrojowa i dosyć nostalgiczna – utwory są zróżnicowane, niemniej przeważają propozycje bardziej refleksyjne. Całości bardzo fajnie się słucha, utwory są ładnie i profesjonalnie zaaranżowane, nie brak w nich instrumentów, kojarzących nam się ze świątecznymi piosenkami i kolędami. Piosenki i kolędy wykonane są tradycyjnie, bez niepotrzebnych udziwnień (które niestety często są na siłę przemycane przez wielu Wykonawców).
7 propozycji na płycie wykonuje Tomek CORAL, 3 – Kobiety na Walizkach. Wśród tradycyjnych kolęd znajdziemy tu wykonane przez Tomka: Gdy się Chrystus rodzi oraz Mędrcy Świata. Jak wspomnieliśmy, Tomek postawił na tradycyjne wykonanie tych pięknych kolęd – tym samym każdy z nas może śmiało dośpiewywać do słuchanej kolędy. Interesujący jest również dobór pastorałek w wykonaniu Tomka CORALA – znajdziemy tu propozycje w pierwotnej wersji znane z repertuaru Grupy UNIVERSE – kompozycje Mirka Breguły i Henryka Czicha (Kołysanka dla Jezusa, Przychodzi Jezus na Świat, Gdy zapada grudniowa noc), tradycyjną pastorałkę Cicha noc nad Palestyną oraz światowy standard Mary Did You KnowMario czy Ty wiesz. Zgodnie z oryginalnym duchem utworów, wykonane są w umiarkowanym, czy wręcz wolnym tempie, w aranżacjach dominują tradycyjne instrumenty. Jeśli chodzi o propozycje Duetu Kobiety na Walizkach – to z kolei autorskie piosenki świąteczne i pastorałki, które z pewnością wielu z nas zna z radia i Youtube: Wśród jasnych gwiazd (zarówno muzycznie, jak też tekstowo utrzymana w duchu tradycyjnych kolęd i pastorałek – bardziej refleksyjna, w wolnym tempie),  Płatek śniegu (nastrojowa, z lekka balladowa – opowiadająca o istocie Świąt, niemniej z bardziej współczesnego punktu widzenia) oraz Czas radości (bardzo optymistyczna, świetnie oddająca ducha Świąt Bożego Narodzenia, utrzymana jednak w szybkim, żywym, wręcz tanecznym – z lekka countrowym rytmie).
Niewątpliwie jednym z atutów płyty jest zarówno jakość wykonania utworów, jak też sam dobór repertuaru – wszyscy kochamy tradycyjne kolędy, ale miło od czasu do czasu usłyszeć nieco inne, piękne utwory świąteczne – zwłaszcza, jeśli wyróżniają się przemyślanymi tekstami zdecydowanie oddającymi ducha i głębię Świąt Bożego Narodzenia.
Płyta ukazała się nakładem własnym Agencji CORAL – niestety płyta nie jest dostępna w sprzedaży tradycyjnej – warto bywać na koncertach wspomnianych Artystów – na nich z pewnością jest największa szansa na zdobycie krążka. Płyta to tak naprawdę materiał promujący koncerty świąteczne Tomka CORALA i Kobiet na Walizkach – po wysłuchaniu płyty bez wątpienia można stwierdzić, iż warto wybrać się na ten koncert. Aha – warto dodać, że płyta przyciąga wzrok ładną szatą graficzną, za którą odpowiada Claudia Chwołka.

 
Kto świętuje w maju?
Kto świętuje w maju?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
2.
Tomasz CalickiCzy uwierzysz
3.
Ewa CzajkaNajlepszy czas
4.
Izabela FojcikTańczyć, marzyć, kochać
5.
Krzysztof PietrekZa wszystkie nasze dni
6.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
7.
Paweł GołeckiZłoty warkocz
8.
MagdaLiczi
9.
Lady’s VoiceRadość życia
10.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów
11.
Kasia ESJa kocham Ciebie
12.
StachDobry gest
13.
Teresa WernerWarto żyć
14.
AlinaNasz czas
15.
Grzegorz Poloczek i Mateusz SzymczykNowy szac

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Mamie [głosujemy raz na dobę]