Aktualności wróć do listy
09.10.2019

Nowości teledyskowe: Bogusława Piechura

Nadganiamy nasze zaległości dotyczące teledysków. Czas na kilka słów o kolejnej nowości teledyskowej ostatnich tygodni – tym razem propozycja od Bogusławy Piechury.
Choć od premiery debiutanckiego krążka Bogusławy Piechury minął zaledwie rok, Wokalistka wciąż pracuje nad nowym materiałem. Efektem jest m.in. najnowsza propozycja – Śląskie ciacho. Piosenkę często można usłyszeć w rozgłośniach radiowych, obecnie powstał też do niej teledysk. Utwór stylistycznie jest zbliżony do piosenek z debiutanckiego krążka Bogusi – coś z pogranicza szlagierów, brzmień disco… Piosenka utrzymana jest w umiarkowanym tempie, aranżacja jest dosyć nowoczesna – przeważają brzmienia elektroniczne. Tekst jest tym razem po śląsku – opowiada o zakochaniu w tytułowym „śląskim ciachu” – czyli w tym przypadku bardzo rozchwytywanym młodym mężczyźnie, rozterkach młodej kobiety i próbie poderwania chłopaka. Tekst jest dosyć humorystyczny.
Teledysk do piosenki powstał w całości w plenerze, w różnych lokacjach. Tym razem w roli głównej wystąpiła para młodziutkich aktorów, Bogusia pojawia się niejako w tle. Zdjęcia powstały w ładnych plenerach, m.in. na piaszczystej plaży, czy siłowni „pod chmurką”. Teledysk tworzy właściwie coś z pogranicza fabuły, aczkolwiek prezentuje raczej etap nieco późniejszy niż w piosence etap znajomości (w tekście mowa raczej o próbie poderwania chłopaka, a w teledysku widzimy już zakochaną parkę). Całość tworzy ciepły i pogodny obraz, z momentami bardzo ładnymi widokami w tle.
Kto świętuje w październiku?
Kto świętuje w październiku?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
2.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
3.
Damian HoleckiOna i ja
4.
Ewa CzajkaJedna chwila z Tobą
5.
Damian Holecki i WeronikaChcę
6.
StachSłona łza
7.
De Silvers i GiszowanieTo nasz Giszowiec
8.
Bogusława PiechuraTo było wczoraj
9.
Darek NowickiŻółte tulipany
10.
A To MyTo tylko miłość
11.
Danuta WiśniewskaCenne słowa trzy
12.
Teresa WernerCzas na szczęście
13.
Paweł GołeckiGłowa do góry
14.
Piotr FeszterSłońce i Ty
15.
Proskauer EchoMieć przyjaciela prawdziwego

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk w jesiennych klimatach [głosujemy raz na dobę]