Aktualności wróć do listy
09.10.2019

Nowości teledyskowe: Bogusława Piechura

Nadganiamy nasze zaległości dotyczące teledysków. Czas na kilka słów o kolejnej nowości teledyskowej ostatnich tygodni – tym razem propozycja od Bogusławy Piechury.
Choć od premiery debiutanckiego krążka Bogusławy Piechury minął zaledwie rok, Wokalistka wciąż pracuje nad nowym materiałem. Efektem jest m.in. najnowsza propozycja – Śląskie ciacho. Piosenkę często można usłyszeć w rozgłośniach radiowych, obecnie powstał też do niej teledysk. Utwór stylistycznie jest zbliżony do piosenek z debiutanckiego krążka Bogusi – coś z pogranicza szlagierów, brzmień disco… Piosenka utrzymana jest w umiarkowanym tempie, aranżacja jest dosyć nowoczesna – przeważają brzmienia elektroniczne. Tekst jest tym razem po śląsku – opowiada o zakochaniu w tytułowym „śląskim ciachu” – czyli w tym przypadku bardzo rozchwytywanym młodym mężczyźnie, rozterkach młodej kobiety i próbie poderwania chłopaka. Tekst jest dosyć humorystyczny.
Teledysk do piosenki powstał w całości w plenerze, w różnych lokacjach. Tym razem w roli głównej wystąpiła para młodziutkich aktorów, Bogusia pojawia się niejako w tle. Zdjęcia powstały w ładnych plenerach, m.in. na piaszczystej plaży, czy siłowni „pod chmurką”. Teledysk tworzy właściwie coś z pogranicza fabuły, aczkolwiek prezentuje raczej etap nieco późniejszy niż w piosence etap znajomości (w tekście mowa raczej o próbie poderwania chłopaka, a w teledysku widzimy już zakochaną parkę). Całość tworzy ciepły i pogodny obraz, z momentami bardzo ładnymi widokami w tle.
Kto świętuje w lutym?
Kto świętuje w lutym?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian Holecki i TacjanaThe Prayer
2.
De Silvers i GiszowanieTo nasz Giszowiec
3.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
4.
Danuta WiśniewskaCenne słowa trzy
5.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
6.
Zbyszek LemańskiZapraszam Cię na taras
7.
Ewa CzajkaJedna chwila z Tobą
8.
Adam HertzŚląsk, kawa i Ty
9.
Teresa WernerCzas na szczęście
10.
StachSłona łza
11.
OxforduoFajnie, że Cię znam
12.
Duet KaroTo nie moja wina
13.
Kasia PiowczykJeśli tylko
14.
Darek NowickiŻółte tulipany
15.
SonitusJuż nie tańczę dla Ciebie