Aktualności wróć do listy
12.01.2022

Nowości w świątecznym nastroju: Magda

Wracamy do świątecznych propozycji naszych Gwiazd. Jak się okazuje, ukazało się ich w tym sezonie całkiem sporo… Wśród nich jest kolejna propozycja Magdy.
Magda na tegoroczne Święta przygotowała dla Fanów sporo niespodzianek – nagrała teledyski do aż 3 pastorałek, w tym 2 autorskich. O jednej z nich już pisaliśmy (Radosna nowina), teraz nieco o drugiej z nich. Nastrojowa pastorałka nosi tytuł Chodźmy powitać Narodzonego. To piękna, nostalgiczna kompozycja w wolnym tempie (muzycznie utrzymana w konwencji balladowej), ładnie zaaranżowana z przewagą brzmień instrumentów klawiszowych oraz skrzypiec, które świetnie współbrzmią z wokalem Magdy. Tekst opowiada po prostu o istocie Bożego Narodzenia – Narodzinach Pana Jezusa i sensie tego wydarzenia. Jest nastrojowo i klimatycznie. Muzykę napisał Adam Klęczar, tekst – Kazimierz Klęczar.
Teledysk w większości powstał w plenerze – w okolicach świątecznie udekorowanego molo nad wodą, w ośrodku Molo Resort w Osieku – jest więc sporo dekoracji i efektownych światełek. Całość przeplatają zdjęcia ukazujące ustrojoną choinkę, ozdoby, jak też kilka ujęć nawiązujących bezpośrednio do tekstu – ukazujących Aktorów odgrywających Świętą Rodzinę. Całość tworzy ładny, spokojny, nastrojowy, klimatyczny obraz, świetnie korespondujący z pastorałką.
Kto świętuje w styczniu?
Kto świętuje w styczniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Kobiety na WalizkachHej życie!
2.
Damian HoleckiI Can't Help Falling In Love
3.
Izabela FojcikMam w Tobie miłość
4.
MagdaLiczi
5.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
6.
Krzysztof PietrekProste słowa dwa
7.
Teresa WernerWarto żyć
8.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów
9.
Tim FabianSinging Yeah
10.
Marta SkarbaKłam
11.
Bożena i Mirek SzołtysekUczucie
12.
Kasia ESJa kocham Ciebie
13.
Dominika i Janusz ŻyłkaWszystko albo nic
14.
Ewa CzajkaPokochaj mnie
15.
AlinaPrzed nami

Sonda

Wybierz najlepszą piosenkę 2021 roku - I półfinał