Aktualności wróć do listy
10.06.2019

Premiery internetowe: Zespół BetiBer

Po raz kolejny sięgamy do premier internetowych – których w ostatnim czasie pojawiło się sporo na Youtube, na kanałach Wydawców oraz Producentów naszych Artystów. Tym razem kilka słów o interesującej propozycji od Zespołu BetiBer.
Zespół BetiBer tworzony przez Bernarda Kurzawę oraz Beatę Powolny obecny jest na naszej Scenie od kilku lat, niemniej w nowej odsłonie Zespół pojawił się w 2017 roku, a w 2018 wydał debiutancki krążek. Jego premiera miała miejsce podczas Śląskiej Gali Biesiadnej.
Chodź do mnie to tytuł debiutanckiego krążka Duetu, a zarazem singiel promujący płytę. Podczas minikoncertu promującego płytę Zespół BetiBer wykonał też mix swoich innych utworów – piosenek Parę słów oraz Lato (połączonych ciekawym przejściem). Pierwsza z piosenek, to melodyjna piosenka utrzymana w stylu z pogranicza pop oraz dance, utrzymana jest w dosyć wolnym tempie. Aranżacja ładnie komponuje się z wokalami Beaty i Bernarda. Tekst opowiada szczęściu, wiosennym zauroczeniu, wierze w lepszy dzień. Utwór jest nowocześnie zaaranżowany (za aranż odpowiada Bogdan Kisiel), autorem tekstu i muzyki jest Bernard Kurzawa. Druga z piosenek – Lato, to utwór w klimatach z pogranicza dance i disco-polo. To szybka, taneczna (zgodnie z tytułem) bardzo letnia propozycja. Aranżacja jest nowoczesna. Kompozytorem i aranżerem utworu jest Bogdan Kisiel, autorem tekstu Bernard Kurzawa.
Występ Zespołu stanowił dopracowane i barwne widowisko, z ciekawą choreografią i kostiumami (Beata oraz Tancertki zmieniały stroje). Zespołowi BetiBer na scenie towarzyszyły piękne Tancerki z Grupy Marquja (której liderką jest skądinąd Beata Powolny).
Kto ma urodziny w lipcu?
Kto ma urodziny w lipcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian Holecki i TacjanaThe Prayer
2.
Adam HertzŚląsk, kawa i Ty
3.
Arkadia BandBędzie OK
4.
Krzysztof KoniarekŻyjmy chwilą
5.
Ewa CzajkaJedna chwila z Tobą
6.
Danuta WiśniewskaCenne słowa trzy
7.
Blue PartyNajlepsze życzenia
8.
Karpowicz FamilyNic nie zmienię
9.
Tim FabianZostań proszę
10.
Mona LisaNa Majorce
11.
De Silvers i GiszowanieTo nasz Giszowiec
12.
Proskauer EchoFrancesco
13.
Zbyszek LemańskiZapraszam Cię na taras
14.
Frela BlueBabskie tasie
15.
Krzysztof SzpotJuż nie wierzę Ci