Aktualności wróć do listy
10.06.2019

Premiery internetowe: Zespół BetiBer

Po raz kolejny sięgamy do premier internetowych – których w ostatnim czasie pojawiło się sporo na Youtube, na kanałach Wydawców oraz Producentów naszych Artystów. Tym razem kilka słów o interesującej propozycji od Zespołu BetiBer.
Zespół BetiBer tworzony przez Bernarda Kurzawę oraz Beatę Powolny obecny jest na naszej Scenie od kilku lat, niemniej w nowej odsłonie Zespół pojawił się w 2017 roku, a w 2018 wydał debiutancki krążek. Jego premiera miała miejsce podczas Śląskiej Gali Biesiadnej.
Chodź do mnie to tytuł debiutanckiego krążka Duetu, a zarazem singiel promujący płytę. Podczas minikoncertu promującego płytę Zespół BetiBer wykonał też mix swoich innych utworów – piosenek Parę słów oraz Lato (połączonych ciekawym przejściem). Pierwsza z piosenek, to melodyjna piosenka utrzymana w stylu z pogranicza pop oraz dance, utrzymana jest w dosyć wolnym tempie. Aranżacja ładnie komponuje się z wokalami Beaty i Bernarda. Tekst opowiada szczęściu, wiosennym zauroczeniu, wierze w lepszy dzień. Utwór jest nowocześnie zaaranżowany (za aranż odpowiada Bogdan Kisiel), autorem tekstu i muzyki jest Bernard Kurzawa. Druga z piosenek – Lato, to utwór w klimatach z pogranicza dance i disco-polo. To szybka, taneczna (zgodnie z tytułem) bardzo letnia propozycja. Aranżacja jest nowoczesna. Kompozytorem i aranżerem utworu jest Bogdan Kisiel, autorem tekstu Bernard Kurzawa.
Występ Zespołu stanowił dopracowane i barwne widowisko, z ciekawą choreografią i kostiumami (Beata oraz Tancertki zmieniały stroje). Zespołowi BetiBer na scenie towarzyszyły piękne Tancerki z Grupy Marquja (której liderką jest skądinąd Beata Powolny).
Kto fajruje w czerwcu?
Kto fajruje w czerwcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
StachSłona łza
4.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
5.
Damian Holecki i WeronikaChcę
6.
De Silvers i GiszowanieTo nasz Giszowiec
7.
Bogusława PiechuraTo było wczoraj
8.
Teresa WernerCzas na szczęście
9.
WeronikaTotalny luz
10.
A to myŻycia rejs
11.
Bożena i Mirek SzołtysekDo Ciebie Świat należy
12.
Tim FabianMamo, dziękuję Ci
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
DynamicNie kryj się słoneczko
15.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce