Aktualności wróć do listy
07.04.2017

Premiery Muzyczne: Damian Holecki

Kilka dni temu miała miejsce internetowa premiera singla z najnowszej płyty Damiana Holeckiego – krążka Na zawsze razem.
Właściwie niemal wszystkie piosenki z najnowszej płyty Damiana Holeckiego pomimo różnej stylistyki, opowiadają o miłości i są bardzo melodyjne. Wyjątkiem nie jest też utwór Ona i ja, który swą premierę internetową miał w ubiegły poniedziałek.
Piosenka jest nastrojową, a zarazem pogodną balladą. Ładna melodia szybko zapada w pamięć. Tekst opowiada natomiast o szczęśliwej, spełnionej miłości. Całość tchnie optymizmem i nadzieją.
Uwagę zwraca aranżacja piosenki – bardzo bogata pod względem instrumentalnym, z wyraźnym brzmieniem akordeonu oraz pięknym brzmieniem fortepianu, ale też innych instrumentów. Utwór swoim klimatem z lekka przywodzi na myśl starsze przeboje Damiana – choćby z płyt Po prostu dziękuję i W moje ramiona.
Utwór jest kompozycją Damiana Holeckiego (tak, jak wszystkie piosenki zawarte na płycie). Damian po raz kolejny pokazał, że jest nie tylko jednym z najlepszych wokalistów naszej sceny, ale też rewelacyjnym kompozytorem. Autorem tekstu jest natomiast Bogdan Tyc. Piękny utwór aż prosi się o nagranie do niego teledysku. Dodajmy, że ten piosenka należy do najbardziej lubianych utworów z tejże płyty przez samego Artystę.

Kto fajruje w czerwcu?
Kto fajruje w czerwcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
StachSłona łza
4.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
5.
Damian Holecki i WeronikaChcę
6.
De Silvers i GiszowanieTo nasz Giszowiec
7.
Bogusława PiechuraTo było wczoraj
8.
Teresa WernerCzas na szczęście
9.
WeronikaTotalny luz
10.
A to myŻycia rejs
11.
Bożena i Mirek SzołtysekDo Ciebie Świat należy
12.
Tim FabianMamo, dziękuję Ci
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
DynamicNie kryj się słoneczko
15.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce