Aktualności wróć do listy
02.04.2017

Premiery muzyczne: Grzegorz Poloczek

Cóż. Po raz kolejny musimy powtórzyć stwierdzenie, że duety podbijają Śląski Rynek Muzyczny. A o jakim duecie mowa tym razem?
Jeden z najbardziej lubianych Artystów naszej sceny – Kabareciarz, Wokalista oraz Tekściarz, czyli Grzegorz Poloczek nagrał kolejną piosenkę w Duecie. W przypadku Grzegorza Poloczka nie jest to pierwszy udział w tego rodzaju projekcie – warto wspomnieć choćby wielki hit Ja wołam Cię z Kasią Piowczyk czy piosenki Gorzkie dymy z Krzysztofem Respondkiem oraz Piotrem Kupichą. Najnowszy Duet może jednak być dla nas sporym zaskoczeniem, gdyż został nagrany z Artystą, który raczej nie do końca związany jest ze Śląskim Rynkiem muzycznym (choć scena ta się bardzo rozbudowuje) – mianowicie ze znanym włoskim piosenkarzem, obdarzonym charakterystyczną chrypką, czyli z Renato Monti.
Sama piosenka jest ładną, spokojną, nastrojową balladą, utrzymaną w klimacie typowych włoskich hitów, które cieszą się od lat wielką popularnością. Ładny aranż, bogaty w różne instrumenty, na tle których wyróżnia się fortepian. Głosy Panów w duecie bardzo dobrze się komponują – zachrypnięty głos Renato Monti oraz ciepły, z lekka zachrypnięty głos Grzegorza Poloczka. Trzeba przyznać, że Grzegorz świetnie poradził sobie z włoskim tekstem.
Sam teledysk również został ładnie zrealizowany – w tle pojawiają się krajobrazy z Włoch – głównie Rzymu. Ujęcia plenerowe przeplecione zostały zdjęciami ze studia. Ujęcia i montaż zostały zrealizowane również na wysokim poziomie. Całość bardzo dobrze się ogląda, obraz komponuje się z muzyką.

Kto świętuje w listopadzie?
Kto świętuje w listopadzie?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian HoleckiOna i ja
2.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
3.
Tim FabianMój Aniele
4.
StachSłona łza
5.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce
6.
Mona LisaSilna jak lew
7.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
8.
WeronikaTotalny luz
9.
Darek NowickiŻółte tulipany
10.
FrejeLetni czas
11.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
12.
Kasia PiowczykKolory
13.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
14.
Joanna Wojtaszewska i Kamil R. KarolczukDziołszko
15.
Brygida i Robert ŁukowskiPowiedz Beybe