Aktualności wróć do listy
30.08.2021

Premiery muzyczne i teledyskowe: Bernadeta Kowalska i Przyjaciele

W ostatnim czasie ukazało się kilka bardzo interesujących nowości muzycznych i teledyskowych. Wśród premier znalazła się długo wyczekiwana najnowsza propozycja Bernadety Kowalskiej i Przyjaciół.
Choć jesteśmy świeżo po premierze najnowszego krążka Bernadety Kowalskiej i Przyjaciół (Ulubione), stanowiącego kompilację największych przebojów Artystki i Jej Zespołu, Bernadeta pracuje nad nowym materiałem. Jesteśmy świeżo po premierze najnowszego clipu Artystki, zrealizowanego do piosenki Palmowa miłość, którą za pewne wielu z nas kojarzy już od pewnego czasu z Radia czy z koncertów Bernadety Kowalskiej. Jak sam tytuł wskazuje, to klimatyczna ballada o miłości, utrzymana w umiarkowanym tempie. Utwór jest nowocześnie zaaranżowany, nie brak też brzmienia skrzypiec czy saksofonu. Melodyjna piosenka szybko wpada w ucho. Tekst opowiada o szczęśliwej miłości, wspólnym szczęściu, radości ze spędzania czasu z ukochaną Osobą. Tekst jest ładny i poetycki. Warto w tym miejscu przypomnieć, że piosenka ma już swą 30-letnią historię, ale o niej napiszemy w osobnym artykule.
Teledysk powstał w całości w plenerze, w pięknej, malowniczej, sprawiającej wrażenie egzotycznej scenerii, w licznych lokacjach. Część ujęć powstała w malowniczym ogrodzie, w którym nie zabrakło tytułowych palm, sporą część materiału zrealizowano natomiast w okolicach Pogorii – na przystani, molo, plaży i kilku innych miejscach, nie brak też efektownych ujęć z lotu ptaka. W clipie wystąpili Bernadeta Kowalska, Jerzy Macoła, Saksofonista Mirek Naturalny, jak też Para Tancerzy w roli zakochanych (Zuzannę z pewnością wielu Widzów kojarzy, gdyż utalentowana Tancerka przez wiele lat współpracowała z Bernadetą Kowalską, pojawiła się też w kilku teledyskach). Za realizację teledysku odpowiada Jan Musialik – Producent Listy Śląskich Szlagierów.
 
Kto mo fajer w październiku?
Kto mo fajer w październiku?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
2.
Ewa CzajkaPokochaj mnie
3.
Izabela FojcikMam w Tobie miłość
4.
Krzysztof PietrekProste słowa dwa
5.
Teresa WernerWarto żyć
6.
Kobiety na WalizkachHej życie!
7.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
8.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów
9.
Marta SkarbaKłam
10.
Kasia ESBeztroskie lata
11.
Frela BlueWracom nazot
12.
Aga i PiotrChcę oglądać z Tobą Świat
13.
AvistaOczarowałaś mnie
14.
Stach i MagdalenaMam Cię dość
15.
Paweł GołeckiDla kilku chwil