Aktualności wróć do listy
10.10.2018

Premiery muzyczne i teledyskowe: Duo Fenix

Po długim oczekiwaniu Fani Zespołu w końcu doczekali się na nowość – czyli zupełną premierę piosenki i teledysku Zespołu Duo Fenix.
Zespół Duo Fenix – Dwa Fynki należy do najpopularniejszych Zespołów naszej Estrady. Grupa od wielu lat obecna jest na naszej scenie i cieszy się niesłabnącą popularnością. Niedawno miała miejsce premiera zupełnie nowego szlagieru Zespołu – Przystanek życzenia. Fani Zespołu z pewnością nie poczują się zawiedzeni – piosenka utrzymana jest w klimacie dotychczasowych przebojów Krysi i Waldka – typowo szlagierowym stylu. Melodyjny utwór szybko wpada w ucho. W aranżacji nie zabrakło gitary i akordeonu. Tekst – zgodnie z tytułem – stanowi właściwie formę życzeń okolicznościowych. Ładny tekst, dosyć poetycki, choć życiowy. Piosenka niewątpliwie świetnie wpisze się w koncerty życzeń. Zespół chyba sporą sympatią darzy utwory o tematyce okolicznościowej – gdyż to już trzeci teledysk o tej tematyce z karierze Zespołu. Kompozytorem muzyki jest Kacper Dubik, autorem tekstu sprawdzony tekściarz Zespołu – Eugeniusz Kaniok.
Teledysk oddaje klimat utworu. Zdjęcia powstały w ładnej karczmie utrzymanej w góralskim stylu (w tle pojawia się nawet kilku górali). Całość nawiązuje do przyjęcia okolicznościowego w niezbyt wielkim gronie i sympatycznej biesiady. Zdjęcia wykonano profesjonalnie, podobnie jak montaż. Teledysk fajnie się ogląda, tchnie pogodą i ciepłem. Twórcą Videoclipu jest Mateusz Matiz Adamski.
Kto ma urodziny w lutym?
Kto ma urodziny w lutym?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
4.
StachSłona łza
5.
Tim FabianMój Aniele
6.
Michalina StarostaIskierka
7.
Teresa WernerCzas na szczęście
8.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce
9.
Darek NowickiŻółte tulipany
10.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
11.
Andy & LuciaIle godzin ma ta noc?
12.
WeronikaTotalny luz
13.
Toby z MonachiumJesteś najpiękniejsza
14.
Mirosław i Bożena SzołtysekDo Ciebie Świat należy
15.
Mirosław JędrowskiNojlepiej przeżyj swoje życie

Sonda

Przebój 2018 roku FINAŁ [głosujemy raz na dobę]