Aktualności wróć do listy
10.10.2018

Premiery muzyczne i teledyskowe: Duo Fenix

Po długim oczekiwaniu Fani Zespołu w końcu doczekali się na nowość – czyli zupełną premierę piosenki i teledysku Zespołu Duo Fenix.
Zespół Duo Fenix – Dwa Fynki należy do najpopularniejszych Zespołów naszej Estrady. Grupa od wielu lat obecna jest na naszej scenie i cieszy się niesłabnącą popularnością. Niedawno miała miejsce premiera zupełnie nowego szlagieru Zespołu – Przystanek życzenia. Fani Zespołu z pewnością nie poczują się zawiedzeni – piosenka utrzymana jest w klimacie dotychczasowych przebojów Krysi i Waldka – typowo szlagierowym stylu. Melodyjny utwór szybko wpada w ucho. W aranżacji nie zabrakło gitary i akordeonu. Tekst – zgodnie z tytułem – stanowi właściwie formę życzeń okolicznościowych. Ładny tekst, dosyć poetycki, choć życiowy. Piosenka niewątpliwie świetnie wpisze się w koncerty życzeń. Zespół chyba sporą sympatią darzy utwory o tematyce okolicznościowej – gdyż to już trzeci teledysk o tej tematyce z karierze Zespołu. Kompozytorem muzyki jest Kacper Dubik, autorem tekstu sprawdzony tekściarz Zespołu – Eugeniusz Kaniok.
Teledysk oddaje klimat utworu. Zdjęcia powstały w ładnej karczmie utrzymanej w góralskim stylu (w tle pojawia się nawet kilku górali). Całość nawiązuje do przyjęcia okolicznościowego w niezbyt wielkim gronie i sympatycznej biesiady. Zdjęcia wykonano profesjonalnie, podobnie jak montaż. Teledysk fajnie się ogląda, tchnie pogodą i ciepłem. Twórcą Videoclipu jest Mateusz Matiz Adamski.
Kto ma urodziny w grudniu?
Kto ma urodziny w grudniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
StachSłona łza
2.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
3.
Damian HoleckiOna i ja
4.
Tim FabianMój Aniele
5.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce
6.
Mona LisaSilna jak lew
7.
Bernadeta Kowalska i Gabi GoldHej Przyjaciele
8.
Darek NowickiŻółte tulipany
9.
Mirosław JędrowskiNojlepiej przeżyj swoje życie
10.
FrejeLetni czas
11.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
12.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
13.
WeronikaTotalny luz
14.
Kasia PiowczykKolory
15.
Banita BandTylko z Tobą

Sonda

Wybierz najlepszy świąteczny hit [głosujemy raz na dobę]