Aktualności wróć do listy
10.10.2018

Premiery muzyczne i teledyskowe: Duo Fenix

Po długim oczekiwaniu Fani Zespołu w końcu doczekali się na nowość – czyli zupełną premierę piosenki i teledysku Zespołu Duo Fenix.
Zespół Duo Fenix – Dwa Fynki należy do najpopularniejszych Zespołów naszej Estrady. Grupa od wielu lat obecna jest na naszej scenie i cieszy się niesłabnącą popularnością. Niedawno miała miejsce premiera zupełnie nowego szlagieru Zespołu – Przystanek życzenia. Fani Zespołu z pewnością nie poczują się zawiedzeni – piosenka utrzymana jest w klimacie dotychczasowych przebojów Krysi i Waldka – typowo szlagierowym stylu. Melodyjny utwór szybko wpada w ucho. W aranżacji nie zabrakło gitary i akordeonu. Tekst – zgodnie z tytułem – stanowi właściwie formę życzeń okolicznościowych. Ładny tekst, dosyć poetycki, choć życiowy. Piosenka niewątpliwie świetnie wpisze się w koncerty życzeń. Zespół chyba sporą sympatią darzy utwory o tematyce okolicznościowej – gdyż to już trzeci teledysk o tej tematyce z karierze Zespołu. Kompozytorem muzyki jest Kacper Dubik, autorem tekstu sprawdzony tekściarz Zespołu – Eugeniusz Kaniok.
Teledysk oddaje klimat utworu. Zdjęcia powstały w ładnej karczmie utrzymanej w góralskim stylu (w tle pojawia się nawet kilku górali). Całość nawiązuje do przyjęcia okolicznościowego w niezbyt wielkim gronie i sympatycznej biesiady. Zdjęcia wykonano profesjonalnie, podobnie jak montaż. Teledysk fajnie się ogląda, tchnie pogodą i ciepłem. Twórcą Videoclipu jest Mateusz Matiz Adamski.
Kto fajruje w czerwcu?
Kto fajruje w czerwcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
StachSłona łza
4.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
5.
Damian Holecki i WeronikaChcę
6.
De Silvers i GiszowanieTo nasz Giszowiec
7.
Bogusława PiechuraTo było wczoraj
8.
Teresa WernerCzas na szczęście
9.
WeronikaTotalny luz
10.
A to myŻycia rejs
11.
Bożena i Mirek SzołtysekDo Ciebie Świat należy
12.
Tim FabianMamo, dziękuję Ci
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
DynamicNie kryj się słoneczko
15.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce