Aktualności wróć do listy
10.02.2018

Premiery muzyczne i teledyskowe: Kamraty

Druga połowa karnawału, to czas kilku interesujących premier muzycznych. Tym razem słów kilka o nowości Zespołu Kamraty.
Jesteśmy świeżo po premierze najnowszego krążka Zespołu Kamraty. Jego zapowiedzią jest nowy clip i piosenka w postaci zupełnie premierowej piosenki i teledysku – Frelki z K.G.W. To bardzo optymistyczna, wręcz radosna piosenka utrzymana w klimatach szlagierowo-biesiadnych – utwór z pewnością sprawdzi się na rozmaitych biesiadach i imprezach. Fani Zespołu Kamraty i Jego największych przebojów z pewnością nie poczują się zawiedzeni tym utworem. Pod względem aranżacyjnym przeważają instrumenty dęte. Tekst, podobnie jak sama kompozycja, jest pogodny. Opowiada po prostu o Paniach z Koła Gospodyń Wiejskich. Niewątpliwie tekst jest bardzo życiowy.
Jeśli chodzi o teledysk – oddaje klimat piosenki i jej biesiadny klimat. Zdjęcia zrealizowano we wnętrzu restauracji, tradycyjnej śląskiej kuchni oraz w plenerze – przy okazji dożynek. Oprócz Zespołu Kamraty (w pełnym składzie), w teledysku pojawiła się spora grupa sympatycznych Pań (zapewne z Koła Gospodyń Wiejskich). Zdjęcia nawiązują do treści piosenki. Oczywiście nie zabrakło tradycyjnych śląskich strojów ludowych oraz świetnej zabawy. Zdjęcia i montaż są zrealizowane bardzo profesjonalnie, jedynymi subtelnymi efektami zastosowanymi w teledysku są pojedyncze ujęcia w zwolnionym tempie, podkreślające charakter całości.

Kto świętuje w sierpniu?
Kto świętuje w sierpniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
2.
AvistaRytm naszych serc
3.
Damian HoleckiOna i ja
4.
FrejeLetni czas
5.
Darek NowickiŻółte tulipany
6.
StachSłona łza
7.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
8.
Tim FabianMój Aniele
9.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
10.
Śląscy Kowboje - Stach & ChrisCantry na działce
11.
WeronikaTotalny luz
12.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
13.
Ania i KarolMuzyka ma magiczną moc
14.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
15.
Zespół Ed-KaLepsze dni

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z udziałem dzieci [głosujemy raz na dobę]