Aktualności wróć do listy
09.07.2018

Premiery muzyczne i teledyskowe: Metrum

Nadganiamy nieco nasze zaległości i wracamy do premier muzycznych i teledyskowych z Okazji Dnia Matki. Tym razem czas na Zespół Metrum.
Zespół Metrum Reni & Marco ma już w swym repertuarze właściwie klasyk muzyczny dedykowany Matkom – czyli piosenkę Mama. Tym razem Zespół postanowił odświeżyć kolejny klasyk piosenek dla Matek, czyli wzruszającą balladę z repertuaru Violetty Villas – Do Ciebie Mamo. Zespół Metrum postawił na względnie klasyczną, trochę bardziej ascetyczną wersję tegoż pięknego utworu. W aranżacji dominuje fortepian, od czasu do czasu bardzo delikatne brzmienie gitary. Tekst piosenki chyba jest doskonale znany, więc nie będziemy go komentować.
Teledysk powstał w plenerze, w malowniczym japońskim ogrodzie. W teledysku pojawia się głównie Teresa Dzięcioł, Marek Halup pojawia się jedynie w kilku ujęciach. Kolorystyka jest żywa, widoki ładne, autorzy teledysku nawiązali do charakteru piosenki. Teledysk jest kolejnym dziełem wytwórni 40 Kilo Vinyli – tym samym ujęcia w teledysku mają swą specyfikę, bardzo charakterystyczną dla tegoż twórcy. Tym razem twórcy ograniczyli się tylko do subtelnych efektów przejść między ujęciami (rozbłyski) – co niewątpliwie jest dużym atutem.
Na koniec warto dodać, iż utwór ten jest piosenką cieszącą się niezwykłą popularnością wśród naszych Artystów – znalazł się on m.in. w repertuarze Gabi Gold, Damiana Holeckiego oraz (tegoroczna nowość) Jesiki.

Kto fajruje we wrześniu?
Kto fajruje we wrześniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
AvistaRytm naszych serc
4.
StachSłona łza
5.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
6.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
7.
FrejeLetni czas
8.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
9.
Tim FabianMój Aniele
10.
WeronikaTotalny luz
11.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
12.
Mona LisaSilna jak lew
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
BetiBerPamiętnik
15.
Beata MichalskaTo Ty znalazłeś mnie

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z mostem cz.2 [głosujemy raz na dobę]