Aktualności wróć do listy
25.10.2021

Premiery muzyczne i teledyskowe: Tomasz Calicki

Wracamy do nowości muzycznych i teledyskowych ostatnich tygodni. Tym razem nieco uwagi poświęcimy najnowszej propozycji Tomasza Calickiego.
Tomasz Calicki od wielu lat rozwija swoją solową karierę. Artysta ma już na koncie trzy solowe krążki oraz sporo hitów. Najnowsza piosenka Tomka nosi tytuł Czułe spojrzenia. Tym razem Artysta sięgnął po cover piosenki Zartliche Augen z repertuaru Zespołu Die Paldauer. To nastrojowa ballada w umiarkowanym tempie, utrzymana w klimacie pop, no może z lekką domieszką szlagierowych brzmień. Piosenka jest melodyjna, szybko wpada w ucho. utwór jest tradycyjnie zaaranżowany. Tekst opowiada o miłości – spełnionym uczuciu, radości ze wspólnie spędzanego czasu, marzeniach o szczęśliwym wspólnym życiu i spędzaniu razem czasu. Całość jest poetycka, cechuje się lekkością. Autorem polskiego tekstu jest Krystian Kowol, aranżacją zajął się Tomasz Calicki.
Teledysk został zrealizowany w plenerze w licznych lokacjach. Oprócz Tomasza Calickiego i Jego Tancerek – Chórzystek, w clipie pojawił się Saksofonista, Zawodowa Tancerka oraz para młodych Ludzi w roli zakochanych. Ujęcia powstały w licznych lokacjach – m.in. na schodach budynku, malowniczym moście wiszącym oraz z kilku lokacjach parku. Całość jest bogata i urozmaicona, zdjęcia powstały przy sprzyjającej pogodzie, dzięki czemu całość cechuje się żywą kolorystyką. Ujęcia z Tomkiem, Tancerką i Saksofonistą przeplatają ujęcia o charakterze prostej fabuły z zakochanymi. Zdjęcia zrealizowano profesjonalnie, podobnie jak montaż. Teledysk miło się ogląda, dobrze synchronizuje z muzyką i tekstem. Clip zrealizowało STUDIO GŁOWA Sławomir Głowacki.

 
Kto świętuje w listopadzie?
Kto świętuje w listopadzie?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
2.
Kobiety na WalizkachHej życie!
3.
Izabela FojcikMam w Tobie miłość
4.
Krzysztof PietrekProste słowa dwa
5.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
6.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów
7.
Paweł GołeckiDla kilku chwil
8.
Marta SkarbaKłam
9.
AlinaPrzed nami
10.
Teresa WernerWarto żyć
11.
Kasia ESBeztroskie lata
12.
Tim FabianSinging Yeah
13.
Ewa CzajkaPokochaj mnie
14.
Stach i MagdalenaMam Cię dość
15.
Bernadeta KowalskaPalmowa miłość