Aktualności wróć do listy
29.12.2017

Premiery piosenek: Zespół Ed-Ka

Jak mawiają klasycy – Święta, Święta i po… No, ale okres świąteczny trwa przecież aż do 2. lutego – mamy więc jeszcze troszkę czasu by nadrobić zaległości i napisać o świątecznych piosenkach, których nie zdążyliśmy wcześniej uwzględnić.
Bardzo sympatyczną świąteczną niespodziankę dla swoich Fanów przygotował też Zespół Ed-Ka. Zespół na kilka dni przed Świętami opublikował utwór Pastorałka na trzy głosy. Kompozytorem oraz autorem tekstu jest Edek Sikora. To miła dla ucha, melodyjna piosenka utrzymana w popowym klimacie. Utwór jest bardzo fajnie zaaranżowany. Tekst opowiada o Świętach, świątecznych tradycjach i potrzebie ich utrzymania. Tekst jest ładny – poetycki, a zarazem bardzo życiowy. Dodajmy, że w piosence wziął udział Zespół w składzie 3-osobowym: Kasia, Edek oraz Zbyszek.
Co ciekawe Zespół przygotował do piosenki też swój autorski teledysk – nagrany własnymi siłami. Całość tworzy miły dla oka efekt, odzwierciedlający przedświąteczną atmosferę na ulicach Śląskich miast (Zabrze). Teledysk choć prosty, wzbogacony został o porcję efektów, które go wzbogacają (nie zakłócając jednocześnie odbioru). Całość jest barwna. Całość dobrze oddaje przedświąteczną atmosferę.
Zespół Ed-Ka istnieje właściwie dopiero od pół roku, niemniej zdążył już zaskarbić sobie sympatię Śląskiej (i nie tylko) Widowni.
 

Kto fajruje we wrześniu?
Kto fajruje we wrześniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
AvistaRytm naszych serc
4.
StachSłona łza
5.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
6.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
7.
FrejeLetni czas
8.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
9.
Tim FabianMój Aniele
10.
WeronikaTotalny luz
11.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
12.
Mona LisaSilna jak lew
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
BetiBerPamiętnik
15.
Beata MichalskaTo Ty znalazłeś mnie

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z mostem cz.2 [głosujemy raz na dobę]