Aktualności wróć do listy
11.04.2017

Premiery: płyta Zespołu Kiersi

Wiosna, wiosna… a premier muzycznych ciąg dalszy. Tym razem o najnowszej płycie Zespołu Kiersi.
Po długim wyczekiwaniu Fani Zespołu Kiersi w końcu się doczekali. Czego? Oczywiście premiery drugiego krążka tego niebanalnego Zespołu. Płyta swoją premierę miała 1. kwietnia co nie było żartem, a sama płyta raczej też jest umiarkowanie humorystyczna – choć Artystom nie zabrakło na niej dystansu do siebie. Najnowszy album zatytułowany jest Chcesz czy nie.
Płyta obfituje w interesujące brzmienia – zdecydowanie nietypowe dla Śląskiej Sceny Muzycznej. Płyta utrzymana jest w klimatach bliskiego wschodu (szczególnie muzyki żydowskiej) oraz muzyki bałkańskiej (choć nie zabrakło też włoskiej taranteli). Co ciekawe, jest to kolejny krążek który ukazał się w ostatnim czasie, na którym teksty o miłości są w zdecydowanej mniejszości. Dominują piosenki o życiu i dobrej zabawie.
Całość jest niewątpliwie bardzo energetyczna i skoczna. Aranżacje są dopracowane i przemyślane. Uwagę zwraca dobór instrumentów – zwłaszcza tych rzadko słyszanych w polskiej współczesnej muzyce – jak choćby klarnet. Tak jak i na poprzedniej płycie, uwagę zwraca też wokal Jakuba Zorzyckiego (z jednej strony w troszkę w stylu śpiewu klasycznego, z drugiej mocno unowocześniony). Za zdecydowaną większość kompozycji oraz tekstów odpowiada lider Zespołu Kiersi – Robert Kier. Swój wkład w jeden z utworów miał też Mateusz Szymczyk.
Dodatkową atrakcją na krążku są aż 2 duety – pierwszy z Zespołem Bez Nazwy, drugi z Mariuszem Kalagą (przebój ze słynnego Skrzypka na dachu). Sporo utworów z płyty mieliśmy już okazję usłyszeć w mediach (Heja heja, Ciao ciao Bambina), jak też zobaczyć teledyski do nich (jak  Cały świat jest nasz, Póki starczy tchu, Cierpki wina smak, Nasza melodia).
Kto ma urodziny w lutym?
Kto ma urodziny w lutym?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
4.
StachSłona łza
5.
Tim FabianMój Aniele
6.
Michalina StarostaIskierka
7.
Teresa WernerCzas na szczęście
8.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce
9.
Darek NowickiŻółte tulipany
10.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
11.
Andy & LuciaIle godzin ma ta noc?
12.
WeronikaTotalny luz
13.
Toby z MonachiumJesteś najpiękniejsza
14.
Mirosław i Bożena SzołtysekDo Ciebie Świat należy
15.
Mirosław JędrowskiNojlepiej przeżyj swoje życie

Sonda

Przebój 2018 roku FINAŁ [głosujemy raz na dobę]