Aktualności wróć do listy
11.04.2017

Premiery: płyta Zespołu Kiersi

Wiosna, wiosna… a premier muzycznych ciąg dalszy. Tym razem o najnowszej płycie Zespołu Kiersi.
Po długim wyczekiwaniu Fani Zespołu Kiersi w końcu się doczekali. Czego? Oczywiście premiery drugiego krążka tego niebanalnego Zespołu. Płyta swoją premierę miała 1. kwietnia co nie było żartem, a sama płyta raczej też jest umiarkowanie humorystyczna – choć Artystom nie zabrakło na niej dystansu do siebie. Najnowszy album zatytułowany jest Chcesz czy nie.
Płyta obfituje w interesujące brzmienia – zdecydowanie nietypowe dla Śląskiej Sceny Muzycznej. Płyta utrzymana jest w klimatach bliskiego wschodu (szczególnie muzyki żydowskiej) oraz muzyki bałkańskiej (choć nie zabrakło też włoskiej taranteli). Co ciekawe, jest to kolejny krążek który ukazał się w ostatnim czasie, na którym teksty o miłości są w zdecydowanej mniejszości. Dominują piosenki o życiu i dobrej zabawie.
Całość jest niewątpliwie bardzo energetyczna i skoczna. Aranżacje są dopracowane i przemyślane. Uwagę zwraca dobór instrumentów – zwłaszcza tych rzadko słyszanych w polskiej współczesnej muzyce – jak choćby klarnet. Tak jak i na poprzedniej płycie, uwagę zwraca też wokal Jakuba Zorzyckiego (z jednej strony w troszkę w stylu śpiewu klasycznego, z drugiej mocno unowocześniony). Za zdecydowaną większość kompozycji oraz tekstów odpowiada lider Zespołu Kiersi – Robert Kier. Swój wkład w jeden z utworów miał też Mateusz Szymczyk.
Dodatkową atrakcją na krążku są aż 2 duety – pierwszy z Zespołem Bez Nazwy, drugi z Mariuszem Kalagą (przebój ze słynnego Skrzypka na dachu). Sporo utworów z płyty mieliśmy już okazję usłyszeć w mediach (Heja heja, Ciao ciao Bambina), jak też zobaczyć teledyski do nich (jak  Cały świat jest nasz, Póki starczy tchu, Cierpki wina smak, Nasza melodia).
Kto ma urodziny w grudniu?
Kto ma urodziny w grudniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
StachSłona łza
2.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
3.
Damian HoleckiOna i ja
4.
Tim FabianMój Aniele
5.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce
6.
Mona LisaSilna jak lew
7.
Bernadeta Kowalska i Gabi GoldHej Przyjaciele
8.
Darek NowickiŻółte tulipany
9.
Mirosław JędrowskiNojlepiej przeżyj swoje życie
10.
FrejeLetni czas
11.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
12.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
13.
WeronikaTotalny luz
14.
Kasia PiowczykKolory
15.
Banita BandTylko z Tobą

Sonda

Wybierz najlepszy świąteczny hit [głosujemy raz na dobę]