Aktualności wróć do listy
11.04.2017

Premiery: płyta Zespołu Kiersi

Wiosna, wiosna… a premier muzycznych ciąg dalszy. Tym razem o najnowszej płycie Zespołu Kiersi.
Po długim wyczekiwaniu Fani Zespołu Kiersi w końcu się doczekali. Czego? Oczywiście premiery drugiego krążka tego niebanalnego Zespołu. Płyta swoją premierę miała 1. kwietnia co nie było żartem, a sama płyta raczej też jest umiarkowanie humorystyczna – choć Artystom nie zabrakło na niej dystansu do siebie. Najnowszy album zatytułowany jest Chcesz czy nie.
Płyta obfituje w interesujące brzmienia – zdecydowanie nietypowe dla Śląskiej Sceny Muzycznej. Płyta utrzymana jest w klimatach bliskiego wschodu (szczególnie muzyki żydowskiej) oraz muzyki bałkańskiej (choć nie zabrakło też włoskiej taranteli). Co ciekawe, jest to kolejny krążek który ukazał się w ostatnim czasie, na którym teksty o miłości są w zdecydowanej mniejszości. Dominują piosenki o życiu i dobrej zabawie.
Całość jest niewątpliwie bardzo energetyczna i skoczna. Aranżacje są dopracowane i przemyślane. Uwagę zwraca dobór instrumentów – zwłaszcza tych rzadko słyszanych w polskiej współczesnej muzyce – jak choćby klarnet. Tak jak i na poprzedniej płycie, uwagę zwraca też wokal Jakuba Zorzyckiego (z jednej strony w troszkę w stylu śpiewu klasycznego, z drugiej mocno unowocześniony). Za zdecydowaną większość kompozycji oraz tekstów odpowiada lider Zespołu Kiersi – Robert Kier. Swój wkład w jeden z utworów miał też Mateusz Szymczyk.
Dodatkową atrakcją na krążku są aż 2 duety – pierwszy z Zespołem Bez Nazwy, drugi z Mariuszem Kalagą (przebój ze słynnego Skrzypka na dachu). Sporo utworów z płyty mieliśmy już okazję usłyszeć w mediach (Heja heja, Ciao ciao Bambina), jak też zobaczyć teledyski do nich (jak  Cały świat jest nasz, Póki starczy tchu, Cierpki wina smak, Nasza melodia).
Kto ma urodziny w październiku?
Kto ma urodziny w październiku?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
2.
StachSłona łza
3.
Damian HoleckiOna i ja
4.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
5.
FrejeLetni czas
6.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
7.
Darek NowickiŻółte tulipany
8.
Mona LisaSilna jak lew
9.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
10.
Tim FabianMój Aniele
11.
AvistaRytm naszych serc
12.
WeronikaTotalny luz
13.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
14.
Ewa KopczyńskaCzerwone wino
15.
Karolina i Adam KrawczykTam gdzie Ty

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk w westernowych klimatach [głosujemy raz na dobę]