Aktualności wróć do listy
10.01.2019

Premiery teledyskowe 2018 roku: Claudia i Kasia Chwołka

Nadrabiamy zaległości z ubiegłego roku i wracamy do premier muzycznych i teledyskowych, o których nie zdążyliśmy wspomnieć w ubiegłym roku.
Claudia i Kasia Chwołka należą do rekordzistek naszej sceny pod względem liczby teledysków. Tylko w ubiegłym roku Panie opublikowały kilka nowości – do swojego najnowszego krążka. Właśnie z tejże płyty pochodzi przebój Nad brzegiem morza. To bardzo stara piosenka ludowa, którą Claudia i Kasia postanowiły przypomnieć już kilka lat temu, a w 2017 roku umieściły na płycie. Piosenka jest chyba doskonale znana naszym Czytelnikom ze stacji radiowych. To melancholijna i refleksyjna piosenka, której tekst układa się w smutną opowieść o synu Sternika. Duet nagrał piosenkę w nieco odświeżonej wersji, dbając jednak o utrzymanie charakteru oryginału.
Teledysk, zgodnie z tytułem, zrealizowany został nad morzem. Część ujęć – z Zespołem – powstawało na plaży, nieopodal wydm. Panie pokusiły się też o elementy fabularne – nawiązujące do treści piosenki, a raczej jej początku. W tym przypadku akcja rozgrywa się w nadmorskiej chatce. Całość oddaje nastrój piosenki i jest spójna. Panie pokusiły się też na trochę efektów specjalnych. Dodajmy, że to kolejne samodzielne dzieło Claudii i Kasi oraz Ich najbliższych.
Kto fajruje w czerwcu?
Kto fajruje w czerwcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
StachSłona łza
4.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
5.
Damian Holecki i WeronikaChcę
6.
De Silvers i GiszowanieTo nasz Giszowiec
7.
Bogusława PiechuraTo było wczoraj
8.
Teresa WernerCzas na szczęście
9.
WeronikaTotalny luz
10.
A to myŻycia rejs
11.
Bożena i Mirek SzołtysekDo Ciebie Świat należy
12.
Tim FabianMamo, dziękuję Ci
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
DynamicNie kryj się słoneczko
15.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce