Aktualności wróć do listy
11.03.2019

Premiery teledyskowe: Dawid Janiak

Czas na kilka słów o kolejnej długo wyczekiwanej premierze teledyskowej – tym razem od świetnego Artysty obecnego na naszej Scenie od kilku lat, czyli Dawida Janiaka.
Dawid Janiak debiutował na Śląskiej Scenie w 2016 roku, szybko zdobywając sympatię odbiorców ze Śląska (i nie tylko). Pod koniec 2017 roku miała miejsce premiera debiutanckiej płyty Artysty, która odniosła spory sukces. Pod koniec 2018 roku Dawid zaproponował swoją najnowszą piosenkę zatytułowaną Coś pięknego.
Utwór Coś pięknego utrzymany jest w klimacie debiutanckiego krążka Artysty – w stylu z pogranicza muzyki pop, brzmień tanecznych w stylu lat 50’-60’, a zarazem trzymając się konwencji niezwykle nastrojowej, lirycznej ballady. Utwór jest świetnie zaaranżowany – podobnie jak kompozycja w klasycznym, ponadczasowym stylu, z bogactwem instrumentów, z którymi świetnie harmonizują głosy Dawida oraz Pauliny Janiak (śpiewającej w chórkach). Tekst opowiada o pięknej spełnionej miłości, wspólnym szczęściu – całość jest poetycka, niepozbawiona metafor, a zarazem bardzo życiowa.
Teledysk, podobnie jak wcześniejsze clipy Artysty, zrealizowano ze sporym rozmachem – ujęcia powstały w licznych lokacjach. Całość tworzy całkiem rozbudowaną fabułę, tym razem utrzymaną w zimowej scenerii. W głównej roli pojawiła się para Aktorów, Dawid Janiak pojawia się tylko w części ujęć – niejako w tle. Ujęcia zrealizowano profesjonalnie, z dużą dbałością o detale, podobnie jak montaż.
Kto świętuje w maju?
Kto świętuje w maju?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
2.
StachSłona łza
3.
Damian HoleckiOna i ja
4.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
5.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce
6.
Damian Holecki i WeronikaChcę
7.
De Silvers i GiszowanieTo nasz Giszowiec
8.
Teresa WernerCzas na szczęście
9.
Bogusława PiechuraTo było wczoraj
10.
WeronikaTotalny luz
11.
Karol Hadrych i Adam ChrolaMuzyczko graj
12.
Darek NowickiŻółte tulipany
13.
A to myŻycia rejs
14.
Ryszard SawickiŚnię o Tobie
15.
Bożena i Mirek SzołtysekDo Ciebie Świat należy

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Mamie [głosujemy raz na dobę]