Aktualności wróć do listy
06.04.2018

Premiery teledyskowe i muzyczne: Teresa Walerjańska

Końcówka marca obfitowała w liczne premiery muzyczne i teledyskowe. Jedną z nich jest najnowsza piosenka i teledysk Teresy Walerjańskiej. Piosenka zapowiada płytę, której premiera za niespełna miesiąc…
Teresa Walerjańska, choć swą solową karierę zaczęła zaledwie kilka lat temu, wydała już 3 solowe krążki, niebawem ukaże się czwarty. Jego zwiastunem jest piosenka Gdy razem tańczymy. Z pewnością Fani Teresy Walerjańskiej nie poczują się zawiedzeni tą propozycją – oddaje styl, do jakiego Teresa przyzwyczaiła nas przez ostatnie kilka lat. To melodyjny, skoczy utwór utrzymany w szlagierowym klimacie. Kompozycja niewątpliwie jest niebanalna – uwagę zwracają zwłaszcza różnice w stylu i tempie refrenu oraz zwrotek. Piosenka szybko wpada w ucho. Utwór jest bogaty pod względem aranżacyjnym – nie zabrakło oczywiście skrzypiec (w wykonaniu samej Teresy) oraz bogatej sekcji instrumentów dętych. Jeśli chodzi o sam tekst – opowiada o tańcu, dobrej zabawie i cieszeniu się życiem. Za kompozycję i aranżację odpowiada Andrzej Skaźnik.
Teledysk oddaje klimat piosenki. Zdjęcia zrealizowano w Zabrzu – lokalu Zabrzański Gościniec. Całość jest bardzo pogodna, dynamiczna oraz z lekką dozą humoru. Oprócz samej Teresy w clipie wystąpiła grupa tańczących Uczniów i Pedagogów z zabrzańskiej szkoły podstawowej. Clip oddaje klimat piosenki, fajnie się ogląda i poprawia nastrój.
Kto świętuje w styczniu?
Kto świętuje w styczniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian HoleckiOna i ja
2.
StachSłona łza
3.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
4.
Tim FabianMój Aniele
5.
Darek NowickiŻółte tulipany
6.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
7.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce
8.
Mona LisaSilna jak lew
9.
Andy & LuciaIle godzin ma ta noc?
10.
Toby z MonachiumJesteś najpiękniejsza
11.
WeronikaTotalny luz
12.
Kasia PiowczykKolory
13.
Mirosław JędrowskiNojlepiej przeżyj swoje życie
14.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
15.
Michalina StarostaIskierka

Sonda

Przebój 2018 Roku (II półfinał) [głosujemy raz na dobę]